Radio Mrežnica
Podijeli

Mobiteli novi ‘ubojice’ u prometu

U prometu je zbog korištenja mobitela sve više nepažljivih vozača, ali pješaka i biciklista. Na kongresu TISPOL-a – Mreže europskih prometnih policija u Zagrebu, upravo je mobitel nazvan novim ‘ubojicom’ u prometu. Odgovoran je za nepažnju vozača koji zbog razgovora na mobitel tijekom vožnje ne mogu biti usredotočeni na upravljanje vozilom pa čak i kada koriste hands-free uređaj.

Najbolje rješenje bilo bi utišati mobitel i ne javljati se na njega tijekom vožnje, međutim u praksi je to rijetko slučaj.  Zato će policija ubuduće na području cijele Hrvatske svakodnevno sankcionirati nepropisno korištenje mobilnih telefona.

Pojačana i kontrola korištenja pojasa posebno na stražnjima sjedalima

Uz to, policija će ukazuje na još jedan veliki problem – nekorištenje sigurnosnog pojasa, pogotovo na stražnjim sjedalima automobila.

-Ljudi nisu svjesni da ih nevezanjem, prilikom slijetanja vozila s ceste ili prevrtanja, sile koje djeluju u tim trenucima pretvaraju u projektile, koji donose zlo sebi i drugima u vozilu. Osim toga, izuzetno su česta izlijetanja osoba iz vozila, koje gotovo u pravilu smrtno stradavaju, a oni koji su bili vezani, ostaju u vozilima s lakšim ozljedama, kažu u PU karlovačkoj i najavljuju pojačane kontrole vezanja pojasa posebno na stražnjim sjedalima.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više