23C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

Moslavina na Čavleku neočekivano prekinula pobjedničku seriju Karlovca 1919

‘Plavo-bijeli’ su poveli pogotkom Novinića u 6. minuti, ali su gosti preokrenuli i do kraja utakmice sačuvali prednost.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u dvoboju 10. kola Četvrte lige Središte, neočekivano poraženi od Moslavine iz Kutine rezultatom 2:1.

‘Plavo-bijeli’ su goste dočekali s tri pobjede u nizu i gotovo kompletnim sastavom pa je trener Sanjin Lucijanić uoči utakmice kazao da su po prvi puta ove sezone favoriti u jednoj prvenstvenoj utakmici. Međutim, njegovi igrači tu ulogu na terenu nisu opravdali. Iako su poveli, stvorili dosta prilika, u drugom dijelu bili potpuno dominantni, nisu odigrali dobru utakmicu, ispromašivali su se i igrali prilično rastrgano, bez prave ideje.

A počelo je sjajno. Već u 6. minuti Mamić je dao povratnu loptu Popovačkom, ovaj više pucao nego ubacio, a na drugoj vratinici Enes Novinić je utrčao i pogodio za 1:0. Samo tri minute kasnije domaći imaju veliku priliku. Novinić i Štefančić su krenuli sami na vratara, ali je kapetan otišao previše ukoso i njegov pokušaj ubacivanja za Novinića vratar Kovačić je spriječio. I onda u 13. minuti, nakon protunapada, Moslavina preko Luke Lončarevića dolazi do poravnanja. Presjekao je taj pogodak ‘plavo-bijele’ pa su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke, imali novu priliku samo dvije minute kasnije, a onda u 25. došli i do vodstva. Slabo je očistila domaća obrana situaciju pred svojim golom nakon ubacivanja iz kuta pa je Ivan Slekovac odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora spremio iza leđa Demirovića. U 37. minuti Pausić je pokušao glavom nakon ubacivanja Mićunovića, a u 40. još bolju priliku imao je Mamić. Primio je ubacivanje na prsa i onda opalio, ali je pogodio vanjski dio mreže. U zadnjoj minuti prvog dijela priprijetila je i Moslavina, ali je Demirović bio na visini zadatka.

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo u želji da dođe do preokreta i pobjede, imao je loptu u nogama, stvorio prilike, ali i promašivao. A gosti su složili čvrsti blok iza lopte i čekali protunapade, ali u drugih 45 minuta praktički nisu ni zapucali prema Demiroviću. U 55. minuti Novinić je u stopostotnoj prilici. Sam je pred vratarom, koji mu brani prvi, a onda i drugi udarac i rezultat je ostao nepromijenjen. Dvije minute kasnije sudac Debogović mogao je pokazati na bijelu točku jer je Novinić u kaznenom prostoru evidentno bio povučen za ruku, no nije se oglasio. Uslijedili su novi pokušaji Novinića i Mamića, a odličnu situaciju u 68. minuti imao je i Sušilović, ali ni on nije bio precizan. U 82. minuti Turkalj je sam pred vratarom Kovačićem, ali puca preko grede. No, da je i zabio, pogodak ne bi vrijedio jer je pomoćni sudac sa zadrškom označio zaleđe. U završnici je Karlovac 1919 pokušao preskakanjem igre i ubacivanjem pred vratar gostiju doći do poravnanja, ali bezuspješno, a u sudačkoj nadoknadi Muminović je zaradio isključenje dobivši drugi žuti karton zbog prigovora.