Naletu je prethodilo nepoštivanje prometnih propisa. Točnije motorist je oduzeo prednost automobilu – nije stao na znak stop. Osim toga 36-godišnjak je upravljao motorom (vlasništvo Hrvatskih pošta) u vrijeme dok mu je oduzeta vozačka dozvola. Da li se radi o poštaru nije poznato, kao ni je li u trenutku sudara imao kacigu.
Sreća u nesreći je to da je unatoč teškim ozlijedama nakon liječničke obrade motorist pušten kući. No, protiv njega slijedi optužni prijedlog, a i šteta od 6 tisuća kuna koju će vjerojatno morati podmiriti.