Radio Mrežnica
MINISTAR O TURNJU Podijeli

Na D1 na Turnju dolazi inspekcija, a zaobilaznicu ministar najavljuje za dvije godine

Zaobilaznica je jedan od ciljeva mještana, a nastavila bi se na Vukelićev most

Ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković najavio je danas inspekciju dionice D1 u Turnju, gdje je prije tri dana poginuo 10-godišnji dječak, te izgradnju zaobilaznice prema Vukmanićkom Cerovcu, koja će početi 2020. godine.

Što se tiče te dionice, prometna inspekcija i ljudi iz Hrvatskih cesta su na terenu i vidjet će što se može dodatno učiniti za sigurnost na toj dionici, rekao je Butković danas u Zagrebu.
“Taj dio ceste na D1, gdje je dosta intenzivan promet, obnovljen je, napravljeni su nogostupi i signalizacija. Vidjet ćemo je li moguće još nešto napraviti za povećanje sigurnosti”, naglasio je ministar.
Što se tiče izgradnje zaobilaznice, ona je u planu Hrvatskih cesta u vrijednosti negdje oko 80 milijuna kuna. U ovom trenutku se noveliraju projekti i ide se prema ishodovanju lokacijske dozvole, a do 2020. godine kreće se u izgradnju, najavio je Butković.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više