-1C° Duga Resa

-2C° Ogulin

-2C° Ozalj

-2C° Slunj

Na krilima brzonogog Medynskog ‘plavo-bijeli’ uvjerljivo slavili nad Bistrom i osigurali naslov jesenskih prvaka

Pogotke za domaće postigli su Medynsky u 26., Kristaj u 34., Matyazh u 72. te Trešnjić u 77. i 85. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu uvjerljivo slavili nad Bistrom rezultatom 5:0 i kolo prije kraja polusezone osigurali naslov jesenskih prvaka.

Domaći poraz Lučkog od Maksimira pogurnuo je karlovačku momčad u priliku da današnjom pobjedom osigura naslov, a ona je to objeručke prihvatila i uvjerljivom predstavom kolo prije kraja osigurala titulu. Očekivali smo danas sličnu utakmicu kao protiv Dinama iz Odranskog Obreža i goste koji su se došli braniti. I po tome je bila slična, no domaći su danas puno bolje reagirali, na vrijeme pogotkom ‘otvorili’ susret i onda, ponajprije na krilima nezaustavljivog Igora Medynskog došli do nova tri boda.

Pamić nije mogao računati na Zavalića i Gabrijela Stepinca pa su u utakmicu krenuli Šteko na vratima, Ribar, Pausić, Bunoza i Knezović u zadnjoj liniji, Paracki, Pamić i Matyazh u sredini te Medynsky, Kristaj i Kurečki prema naprijed. U 6. minuti, nakon ubačaja Pamića iz slobodnog udarca s desne strane, Pausić je glavom tukao pored gola, a u 17. gosti su brzu kontru okončali udarcem Vodopijka, kojeg je Šteko ukrotio. Pet minuta kasnije, nakon izgubljene lopte domaćih, Nakić je opalio s 25 metara preko grede, a u 24. minuti Karlovac 1919 je imao čak tri situacije za pogodak. Prvo je Kristaj pucao sa 7-8 metara ravno u Rihtara, potom je Pamić pucao, a Rihtar skrenuo loptu u korner, a nakon ubačaja iz kuta Knezović je glavom pucao pored vratnice. I onda su u 26. minuti ‘plavo-bijeli’ ipak uspjeli ‘otključati’ gostujuća vrata. Ribar je primio dubinsku loptu na rubu kaznenog prostora, odložio za Igora Medynskog, a njegov je udarac netko od gostiju skrenuo i prevario Rihtara za 1:0. Pet minuta kasnije, na ubačaj Medynskog, Kurečki je glavom bio neprecizan, potom je u sljedećoj minuti Kurečki sjajno izbacio Kristaja u gol šansu, ali domaći napadač je oklijevao pa je blokiran, no u 34. minuti se iskupio. Matyazh je proigrao Kurečkog na lijevoj strani, ovaj se sjurio u kazneni prostor i onda idealno pred golom poslužio Kristaja, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu za odlazak na odmor s 2:0.

U nastavku nismo ubilježili ništa uzbudljivo sve do 64. minute, kada se Ribar sjurio po desnoj strani u kazneni prostor, bio je povučen, ali sudac Crnojević iz Novske se nije oglasio. Minutu kasnije Medynsky je dobro poslužio Kurečkog u sredini, no ovaj se spetljao u dobroj situaciji, a u 66. minuti Pamić je izvršio prvu izmjenu i umjesto Kristaja ubacio Trešnjića. U istoj minuti, nakon što su gosti izbili loptu nakon ubačaja iz kuta, Medynsky je s 18 metara uzdrmao vratnicu, a domaći do trećeg pogotka dolaze u 72. minuti. Medynsky je odlično s desne strane ubacio na prvu vratnicu, a Ivan Matyazh manirom rasnog strijelca smjestio loptu iza Rihtarovih leđa. U sljedećoj minuti Budimir je zamijenio Zvonka Pamića, a u 77. minuti Karlovac 1919 je stigao do 4:0. Medynsky se nezadrživo sjurio u kazneni prostor, oboren je, Crnojević je opravdano pokazao na bijelu točku, a Elvis Trešnjić sigurno pogodio. Minutu kasnije Soldo, Srpak i Pribanić zamijenili su Kurečkog, Medynskog i Knezovića, a u 85., nakon oduzete lopte u gostujućoj polovici, Budimir je izbacio Trešnjića u gol priliku, a ovaj rutinski pogodio mrežu za konačnih 5:0.

U posljednjem jesenskom kolu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Ravnica.

‘Plavo-bijeli’ u nedjelju putuju na pripreme u Medulin, nastupit će na tamošnjem međunarodnom turniru