Radio Mrežnica
Podijeli

Najezda inspekcija na Dane piva

Nepotrebno je i reći da su ugostitelji i ostali predstavnici uslužnih djelatnosti i više nego "za inspekcije spremni", jer to je postala godišnja praksa na ovim prostorima.

Već na otvorenju "pokazala" se tako porezna inspekcija, no samo nekima. Stiglo ih je osmero iz Zagreba, a svoj blog posvetio im je čak i Dado Valent.

Neki su imali tu "sreću"  da im je tada "zaštekao" printer za račune, nekima kupac nije uzeo račun, no kako god, zapisnici su napisani, kazne se čekaju.

Dani piva već tradicionalno, osobito u razdoblju sredine tjedna, postaju meka i ostalim inspekcijama. Tako se očekuju sanitarna, turistička, uz naravno poreznu, a onda i carina. Zakupci na prostoru Dana piva su spremni, rekli su nam jutros, dok naglas kažu i pitaju koji će nas uopće političari osloboditi tog birokratsko-represivnog aparata.

I naravno, imaju pravo. Na manifestacijama koje se događaju u Zagrebu, takve inspekcijske najezde se ne bilježe. Razlog je vjerojatno jasan – zagrebačkoj vlasti i gradonačelniku Bandiću ( pa nek se ovo shvati i kao dio promidžbe, nije nas briga), u interesu je da gospodarstvenici i obrtnici rade, da grad cvjeta i raste. Brojna događanja u Zagrebu i sve veći broj turista tome su i dokaz. U Karlovcu, Dugoj Resi, okolici i cijeloj županiji političarima je najvažnije da odu na takve manifestacije, budu viđeni, popiju pivo ili nešto drugo, a za one koji im osiguravaju njihove velike plaće, najmanje se brinu. Ovdje inspektori kažnjavaju zbog krivog natpisa u cjeniku, zbog radnog vremena ili naziva objekta, o čemu smo pisali ovdje. I naravno, nitko im ništa ne može. Oni koji bi mogli,to učiniti neće jer represivni i glomazni državni aparat i uhljebe treba nahraniti i osigurati im plaće.

Političar koji će to učiniti,Vlada ili gradska vlast  čiji će članovi "potrgati cipele" od hoda i borbe za onog od koga žive, koji će znati teren i muke koje građani, obrtnici i poduzetnici prolaze i kako ih nemilosrdna birokratska hobotnica guši, oni koji će se boriti do iznemoglosti, nešto je što nam nasušno treba. Na žalost, tema i ove kampanje opet su prošlost i susjedi, a ne prava pitanja.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više