10C° Duga Resa

10C° Ogulin

9C° Ozalj

9C° Slunj

Nakon lošeg ulaska u utakmicu, Karlovčanke osvojile očekivana tri boda protiv posljednjeplasirane Drenove

Veli Vrh je poražen od Umaga pa karlovačke odbojkašice sada imaju 12 bodova više od Puljanki, prvih konkurentica za plasman u Superligu.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 15. kola Prve hrvatske lige, upisale očekivanu pobjedu nad Drenovom. Posljednjeplasiranu ekipu lige nadigrale su s 3:0 u setovima i prekinule niz od dva uzastopna poraza.

Karlovčanke su upisale tri boda i to je najbolja vijest iz večerašnjeg susreta, jer igra ponovo nije bila na pravoj razini. Ulazak u utakmicu karlovačkih odbojkašica bio je izrazito loš, trener Goran Zec rotirao je postavu, tražio dobitnu kombinaciju i našao je u igračicama s klupe. Udarne domaće igle, Barić i Malnar, danas su bile prilično indisponirane pa su vrlo rano završile na klupi, a onu potrebnu dozu energije i agresije donijele su kapetanica Dujmović te Kolaković i Pavlaković.

Domaće su prvih petnaestak poena odigrale ispod svake razine. Gošće su povele 11:5, trener Zec je potrošio obje minute odmora, a Malnar već kod rezultata 7:4 zamijenio kapetanicom. Kod 14:9 za Drenovu Karlovčanke su konačno počele igrati bolje i razlika u kvaliteti je odmah došla na naplatu. Napravile su seriju 6:0 i preokrenule na 15:14. Na 19:16 trener Zec i dalje nije bio zadovoljan onime što su njegove igračice pokazivale na terenu pa iz igre vadi Barić i Luketić i ubacuje Kolaković i Pavlaković. Karlovčanke dižu prednost na 23:16, gošće se ‘pecaju’ u mrežu za 24:17, a set (25:18) donosi Badanjak napadom koji se od gostujućeg bloka odbio izvan igrališta.

U drugi set Karlovčanke ulaze s istom postavom koja je uspješno kraju privela prvi, bez Barić, Malnar i Luketić. Otvaraju ga vodstvom 6:1 i vrlo brzo dižu prednost na 14:4. Kod 19:7 Svilar ulazi umjesto Kolaković, a domaće nastavljaju u dobrom ritmu i odlaze na 21:9. Tada gošće uzimaju četiri poene u nizu i smanjuju na 21:13, Zec zove minutu odmora, nakon koje domaća ekipa stiže do 23:14 i s dva uspješna napada Dujmović osvaja set (25:15).

Vodstvom 6:1 otvorile su Karlovčanke i treću dionicu utakmice, ali Drenova ih sustiže na 8:7. Domaće potom dižu prednost na 12:7 i 15:9 te bez problema stižu na 23:14. Kolaković dobrim servisom donosi set lopte, gošće spašavaju tri, no Svilar potom prolazi u napadu za konačnih 25:17.

Osijek II sutra gostuje kod Neba pa su karlovačke odbojkašice preuzele 2. poziciju ljestvice s 36 bodova. A kako je Umag nadigrao Veli Vrh, a Mladost II zaustavila Sinj, Karlovčanke sada imaju 13 bodova prednosti pred Puljankama, najbližim konkurenticama za plasman u Superligu.