Tim povodom je u Zorin domu danas održana konferencija za novinare kojoj su prisustvovali i glumci Dragan Despot i Ivica Zadro. Oni u ovom filmu glume glavnog inspektora i njegovog pomoćnika.
"Ovo je najtužnija premijera jer će se dogoditi bez autora koji je bio naš prijatelj", rekao je Despot i pojasnio kako je Papić u ovom igranim filmu o kojem je ranije napravio i dokumentarac, "hrabro nastojao dijagnosticirati ili secirati neku situaciju premreženog, organiziranog kriminala, u jednom korumpiranom društvu u kojem živimo".
Naime, film prati mafijaški obračun na Cvjetnom trgu u kojem je kao slučajni prolaznik poginuo Zoran Domini.
Film je snimljen za 22 dana, bez incidenata i s lakoćom, otkrio je Zadro.
Iako ga hrvatska publika još nije imala prilike vidjeti, film je već dobio nagradu, na festivalu u Montrealu.
Premijera u Zagrebu je sutra u Kaptol centru, a u Karlovcu u Zorin domu dva dana kasnije, u četvrtak 11. travnja u 21 sat.
"To je velika čast za nas u Karlovcu, a rezultat je dugogodišnjeg prijateljstva s Krstom Papićem. Za ovaj grad je bio jako vezan i govorio je da bi da ima vremena svoje slobodno vrijeme provodio u Karlovcu", rekao je ravnatelj Zorin doma Srećko Šestan.
Sporednu ulogu u ovom filmu ima i Karlovčanin Ljubomir Jurković Deda, glumi starijeg tjelohranitelja.
Film će u četvrtak imati priliku vidjeti posjetitelji s pozivnicama, a već dan kasnije bit će emitiran za sve ostale u Kinu Apolo. Pretprodaja ulaznica je u Foto color Korani.