Radio Mrežnica
Podijeli

“Naš program nije socijalistička ekonomija”

Oni kojima su Karlovčani uvjerljivo najviše prilazili su Živi zid odnosno koaliciji predvođenoj ovom strankom.

Njihov Ivan Lovrinović objasnio je danas svoju ideju o smanjenju nezaposlenosti kroz zapošljavanje 200 tisuća ljudi u javnoj upravi.

On, naime kaže kako ti ljudi ne bi bili zaposleni u državnoj birokraciji ili javnom sektoru već poput proširenih javnih radova, zapošljavalo bi ih se na raznim poslovima. Radi se o programu koji su provodile ili još provode brojne zemlje poput SAD-a, Argentine, Mađarske…

– Vidimo da od običnog sela, gradova fali na desetke i stotine radnih mjesta. Ima se problem s održavanjem svih oblika infrastrukture, zelenih površina, skrb o starima i djeci, poduke… svi imaju mogućnost raditi, pojasnio je Lovrinović i naglasio:

– Ovo nije program da bi stvorili socijalističku državnu ekonomiju nego program koji će zaustaviti odljev mladih ljudi u inozemstvo, koji će ljudima umjesto 2600 kuna neto ponuditi barem 3500 kuna neto. Sve to će donijeti kroz potrošnju veći prihod državi i kroz PDV,  poduzećima kroz potrošnju i vratit će se u ekonomiju. Zato smo se izložili riziku da detaljno objašnjavamo ljudima naš program, rekao je ekonomski stručnjak i čelni čovjek stranke Promijenimo Hrvatsku Ivan Lovrinović.

Sinčić: Samo mladi i novi mogu riješiti problem u državi

– Samo novi i mladi ljudi mogu riješiti problem u državi, naglasio je potom Ivan Vilibor Sinčić iz Živog zida. Na pitanje novinara je li njegova oštrica otupila ulaskom u Sabor i je li Živi zid anarhistička stranka, kako ga optužuju drugi političari, Sinčić je odgovorio.

– Nikada mi nismo bili anarhisti niti nešto treće. To su podmetanja političkih protivnika. Živi zid je grupa mladih ljudi unutar ove koalicije koji žele ostati u ovoj zemlji i žele da ona bude normalna zemlja u kojoj se može živjeti. A sada imamo to da moja generacija odlazi. Time što smo napravili širu priču, frontu, koaliciju da nismo nikakva sekta koja misli samo na sebe, niti da smo rušitelji nego upravo da smo graditelji hrvatskog društva. Nikada akademska zajednica ne bi stala u našu koaliciju da smo doista anarhisti ili nešto treće, naglasio je Sinčić.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više