-3C° Ozalj

-5C° Slunj

Nastavljena pobjednička serija protiv Buzeta, Karlovčani nose kući oba boda

Prvi strijelac utakmice bio je Patrik Mrljak s 10 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Buzetu, u utakmici 4. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili domaću momčad Buzeta rezultatom 30:25 i upisali svoje treće ovosezonsko slavlje.

Za razliku od prošlotjednog dvoboja u Kašteli, večeras su karlovački rukometaši na terenu u djelo proveli sve što je trenerica Tanja Rašić pripremila. Sjajno i autoritativno su ušli u utakmicu, igrali čvrstu i pokretljivu obranu, puno trčali i ono najvažnije – kažnjavali pogreške suparnika brzim kontrama i polukontrama. Takvu dobru igru popratili su i vratari i Karlovčani su nastavili pobjedničku seriju protiv Buzećana.

Već u 8. minuti na semaforu je bilo 6:1 za Karlovac. Obrana je zaustavila napade domaćih, a Mrljak i Šnajder koristili prouudare za brze i lake pogotke. U 21. minuti prednost je povećana na +7 (13:6), a u samoj završnici prvog dijela karlovački rukometaši imali su i 18:9, ali su Buzećani pogotkom u zadnjoj minuti na odmor otišli s -8 (18:10).

U nastavak su naši ušli malo makše, ubilježili nekoliko grešaka i promašaja, što su domaći iskoristili i u 36. minuti se primakli na 21:16. Trenerica Rašić pozvala je minutu odmora, smirila ekipu i vrlo brzo stvari su ponovo sjele na svoje mjesto. Karlovčani rade seriju 7:2, u 49. minuti dolaze do +10 (28:18) i potpuno usmjeravaju utakmicu ka pobjedi. U 56. minuti na semaforu je bilo 29:20, a onda je u samoj završnici domaćin ublažio poraz.

Prvi strijelac utakmice bio je Patrik Mrljak s 10 pogodaka, Šnajder je dao 7, Begić 4, Rukavina i Obranović po 3, a Horvat, Šepac i Crnković po 1 gol. Radočaj je upisao 11 obrana, Glumac 2, a Domjančić 1 (sedmerac).

Ovisno o sutrašnjim rezultatima Dubrovnika i Metkovića Mehanike, Karlovac može preuzeti vrh ljestvice ili, u najgorem slučaju, ostati na 3. poziciji, a u sljedećem kolu dočekuje riječku Kozalu.