Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Ne ide bez kapetanice Vuković: ‘školarke’ u Ivanić Gradu ubilježile uvjerljiv poraz

Napadački najraspoloženije u karlovačkom sastavu bile su Petra Bačić i Ivana Kučinić s po 6 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Ivanić Gradu ubilježile treći poraz u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 3. kola nadigrala ih je domaća ekipa Ivanića rezultatom 35:25.

Slabo su karlovačke rukometašice ušle u utakmicu i večeras definitivno nisu prikazale ono što se od njih očekuje. Prvenstveno su slabašno odigrale u obrambenoj fazi igre i tu ponajviše leži razlog ovog uvjerljivog poraza, a kao i u domaćem ogledu u četvrtak protiv Lokomotive II, u napadu je jako nedostajala kapetanica Vuković, bez koje karlovačka ekipa u napadu jednostavno nema pravu ideju i  brzi protok lopte.

Solidno su se ‘školarke’ držale do 20. minute prvog dijela i rezultata 10:7. Međutim, tada su domaće igračice napravile seriju 5:1 i početkom 26. minute došle do +7 (15:8). Medved i Bačić su smanjile na 15:10, no završnica prvog poluvremena ponovo je pripala Ivanićankama, koje su otišle na odmor s 18:11. U nastavku su domaće bez problema održavale stečenu prednost i kontrolirale utakmicu. U 44. minuti podigle su prednost na +10 (26:16), u dva navrata imale su i +13 (29:16 i 31:18), a Karlovčanke su u završnici ublažile poraz.

Najefikasnije u karlovačkom sastavu bile su Petra Bačić i Ivana Kučinić s po 6 pogodaka, Stepić i Medved su dale po 4, Španić 2, a Peretić, Korać i Krizmanić po 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 11 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju zagrebačku Trešnjevku.