7C° Ogulin

8C° Ozalj

3C° Slunj

Nekompletne Karlovčanke izgubile u Zadru, ali mogu biti zadovoljne pruženom igrom

U drugoj dionici susreta karlovačke su odbojkašice spasile set loptu i potom iskoristile svoju drugu za 27:25.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Zadru, u dvoboju 16. kola Prve hrvatske lige, izgubile od trećeplasirane domaće ekipe Zadra rezultatom 3:1 u setovima.

Iako se iz Zadra vraćaju praznih ruku, karlovačke su odbojkašice odigrale dobru utakmicu i ‘skupo prodale svoju kožu’. Kvalitetna domaća ekipa, koja je po stanju na ljestvici bila veliki favorit, morala se pošteno oznojiti da bi došla do bodova. Karlovčanke su došle bez pet igračica, a ponajviše je nedostajala Dora Vrbanić, koja je vrlo bitan kotačić ove ekipe. Igralo se u nešto nižoj dvorani, što je u startu dalo prednost Zadrankama, koje u toj dvorani treniraju i navikle su na igru u takvim uvjetima. Bez obzira na sve, trener Goran Zec nije bio nezadovoljan onime što su prezentirale njegove igračice večeras, ali za ostvarenje pozitivnog rezultata nedostajalo je više zrelosti u igri. Ono što je najbitnije, bodovi iz ovog susreta neće se prenositi u drugi dio prvenstva jer Zadranke su ovom pobjedom gotovo osigurale nastup u skupini za prvaka, dok će Karlovčanke u skupinu za ostanak.

Poen za poenom igrao se prvi set sve do rezultata 9:8 za Zadar. Tada su Karlovčanke osvojile tri u nizu i preokrenule na 11:9. Međutim, u narednom razdoblju igre Zadranke su napravile ključnu seriju za osvajanje seta. Uzele su osam uzastopnih poena i pobjegle na 17:11. Karlovčanke su smanjile na 17:13, ali uskoro su domaće ponovo digle prednost (21:14) i završile set s 25:18.

Druga dionica bila je najuzbudljiviji dio večerašnjeg susreta. Karlovčanke su je otvorile vodstvom 3:0, ali kod 8:7 Zadranke preokreću na 11:8. Imale su domaće i 14:10, ali trener Goran Zec je minutom odmora uspio zaustaviti njihov nalet i njegove igračice primakle su se na 15:14. U završnici seta Zadranke imaju vodstvo 22:19 i 23:21, ali Karlovčanke poravnavaju na 23:23, a potom spašavaju set loptu. Dolaze do svoje set lopte (25:24), koju domaće spašavaju, ali ne i drugu i Karlovac s 27:25 dolazi do poravnanja u setovima.

Izjednačen je bio treći set do 10:9 za Zadranke, koje tada osvajaju tri uzastopna poena i dižu prednost na 13:9. Imale su i 15:11, Karlovčanke su smanjile na 16:14, ali ubrzo su domaće ponovo otišle na +4 (18:14). Karlovčanke smanjuju na 18:16, na -2 su i kod rezultata 19:17, ali onda Zadranke serijom 3:0 odlaze na 22:17 i dolaze do set lopte (24:19). Prvu su karlovačke odbojkašice spasile, ali drugu su domaće iskoristile i uzele set s 25:20.

Dobro je Karlovac ušao u četvrtu dionicu utakmice i poveo 10:7. Ali kod 13:11 domaće uzimaju tri uzastopna poena i preokreću na 14:13. Trener Zec minutom odmora nakratko zaustavlja zadarsku seriju, Karlovčanke poravnavaju na 15:15, ali domaće ponovo osvajaju tri poena u nizu i dolaze do vodstva 18:15. Naše odbojkašice smanjuju na 18:17, a na -1 su i pri rezultatu 19:18. Nažalost, tu su stale, Zadranke rade seriju 6:0 i s 25:18 završavaju susret u svoju korist.

Nakon 16. kola Karlovčanke će ostati na 8. mjestu ljestvice sa 17 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju trenutno vodeću Mladost II.

Rakovica slavila na gostovanju kod vodeće Mlake, Kupa i Mostanje 1949 smanjili bodovni zaostatak za Riječanima