28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Neven Laštro prvijencem u plavo-bijelom dresu donio Karlovcu 1919 nova tri boda

Laštro je pobjednički pogodak protiv Velikogoričana postigao glavom u 28. minuti, nakon ubačaja Siljana iz slobodnog udarca.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu upisali i drugu proljetnu pobjedu u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U dvoboju 19. kola s minimalnih 1:0 slavili su nad Kurilovcem iz Velike Gorice.

Veliki pritisak imali su ‘plavo-bijeli’ na leđima uoči današnjeg ogleda. Prošlotjedna pobjeda u Vrbovcu podigla je ‘letvicu’ ambicija pa navijači i simpatizeri protiv Velikogoričana nisu očekivali ništa manje od nova tri boda. U tvrdoj i prilikama siromašnoj utakmici domaći su uspjeli u prvom dijelu doći do pogotka, a onda u nastavku postavili čvrsti blok ispred Gudelja, čuvali svoja vrata i prijetili kontrama.

Pamić nije mogao računati na Oršolića, Knezovića, Kćiru i Kristaja. Gudelj je bio među vratnicama, Ribar, Olmo, Laštro i Vratarić u zadnjoj liniji, Marinić, Zavalić i Siljan u sredini, a Čakarić, Mamić i Sušilović naprijed. U 8. minuti, nakon ubačaja Olma s desne strane, Laštro je glavom tukao tik preko grede, a u 17. je Čakarić lijepo uposlio Marinića, no ovaj je iz odlične situacije opalio visoko preko gola. Gosti su najbolju priliku na utakmici imali u 23. minuti nakon brzog protunapada. Lopta je došla do Reslera na lijevoj strani, no njegov je udarac iskosa ‘liznuo’ vanjsku stranu vratnice. Pet minuta kasnije Karlovac 1919 je došao do pogotka. Siljan je odlično ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Neven Laštro s par metara glavom postigao prvijenac u plavo-bijelom dresu. Dvije minute kasnije Išek je obranio pokušaj Mamića iskosa s lijeve strane, a u 42. minuti Marinić je mlakim udarcem s ruba kaznenog prostora završio lijepu akciju domaćih.

Prvo uzbuđenje u nastavku ubilježili smo tek u 59. minuti. Siljan je dobro tukao iz slobodnog udarca s tridesetak metara, a Išek uz malo poteškoća izbio loptu u korner. U 64. minuti Mićunović je zamijenio Zavalića, a sedam minuta kasnije Pamić i Mandura ušli su umjesto Siljana i Mamića. U zadnjih desetak minuta gosti su povećali pritisak prema domaćim vratima, u želji da izbjegnu poraz. U 81. minuti Župetić je zaprijetio s 12-13 metara iz okreta, ali udarac je otišao ravno u Gudelja, a pet minuta kasnije Karlovac 1919 je mogao riješiti pitanje pobjednika. Sušilović je pobjegao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, Išek je obranio njegov pokušaj, a odbijenu loptu Čakarić je uputio pored vratnice. U 88. minuti Šarić je ispremiješao domaće u kaznenom prostoru, ali i pucao u vanjski dio mreže, a u posljednjoj minuti Reslerov dobar udarac otišao je pored gola.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Maču kod momčadi Gaja.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš