16C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Nezadržive karlovačke odbojkašice ‘srušile’ i Veli Vrh, glavnog konkurenta za plasman u viši rang, te ponovo izbile na čelo ljestvice

Karlovčanke su odigrale sjajnu utakmicu i osvojile sva tri boda protiv odličnog protivnika.

KARLOVAC – U velikom derbiju 13. kola Prve hrvatske lige, odigranom večeras u Sportskoj dvorani, odbojkašice Karlovca pobijedile su ekipu Velog Vrha iz Pule rezultatom 3:0 u setovima i ponovo zasjele na vrh ljestvice.

Obzirom Osijek II i Mladost II ne mogu u viši rang jer tamo igraju njihove prve ekipe, dvoboj Karlovčanki i Puljanki bio je ogled dviju najvećih kandidatkinja za plasman u Superligu. U sjajnoj utakmici, prepunoj uzbuđenja, preokreta, sjajnih, ponekad i dugih poena, igračice trenera Gorana Zeca zasluženo su upisale sva tri boda i napravile novi veliki korak prema željenom cilju. Tijekom tjedna u karlovačkom se klubu dogodio mali ‘potres’ – zbog nepoštivanja klupske discipline trener Zec je iz ekipe udaljio Kristinu Vuk pa je u večerašnji derbi ušao bez prvog libera. Iako su sve igračice zaslužile pohvale, pogotovo nositeljice igre karlovačke ekipe, ipak ćemo izdvojiti mladu Loru Grubešić, koja je večeras vjerojatno odigrala najvažniju utakmicu u svojoj dosadašnjoj karijeri i pružila odličnu partiju na poziciji libera. U početnoj postavi se našla i novopridošla tehničarka Manuela Pavlaković, koja je vrlo dobro dirigirala igrom, a Malnar, Barić, Badanjak, Banjavčić i Vrbanić samo su potvrdile svoju odličnu formu.

Izuzetno neizvjestan prvi set Puljanke su otvorile vodstvom 11:7, ali Karlovčanke su ih sustigle na 12:12, a onda i prestigle na 14:13. Kod 17:16 gošće uzimaju tri poena u nizu i preokreću na 19:17, a dva poena prednosti imale su i na 20:18. Tada domaće s pet uzastopnih poena preokreću na 23:20 i dolaze do tri set lopte (24:21). Međutim, Puljanke spašavaju sve tri i poravnavaju na 24:24. Doris Barić napadom koji se od bloka odbio izvan igrališta donosi novu set loptu te je, nakon dugačke izmjene i sjajnih reakcija jednih i drugih u obrani, realizira za 26:24.

Dobitak seta, naravno, donio je dodatno samopouzdanje Karlovčankama, koje su u drugoj dionici utakmice u potpunosti dominirale. Povele su 16:9, potom i 18:11, a nakon tri uzastopna poena i smanjenja na 18:14, trener Zec pozvao je minutu odmora. Nakon nje su domaće prekinule pulsku seriju, otišle na 23:16, Pavlaković je odličnim servisom donijela set loptu, a Barić poentirala za 25:16.

I onda smo u trećem setu ponovo vidjeli dramu. Otvorile su ga karlovačke odbojkašice vodstvom 6:1, ali kod 10:5 su počele lagano padati. Puljanke su to iskoristile i preokrenule na 14:13, a potom podigle vodstvo na 17:14. Karlovčanke ih stižu na 21:21, egal je i na 22:22, a onda gošće uzimaju poen i dolaze do 23:22. Malnar odličnim napadom poravnava, a Barić lukavo iz druge linije ‘kuha’ loptu iza pulskog bloka za meč loptu. Gošće potom organiziraju napad, ali domaći blok sjajno reagira i donosi završni poen za 25:23.

Osijek II je danas poražen u Umagu pa su Karlovčanke nakon 13. kola ponovo na vrhu Prve hrvatske lige s 32 boda, jednim više od ‘mladostašica’ i Osječanki, ali i ono najbitnije, čak 9 bodova više, uz utakmicu manje, od četvrtoplasiranog Velog Vrha, i dalje najvećeg rivala za plasman u viši rang.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica