2C° Duga Resa

10C° Ogulin

2C° Ozalj

3C° Slunj

Nezaustavljivi Karlovac 1919 upisao novu pobjedu: pogocima Pausića i Čakarića slavio u Sisku nad Segestom

Borna Pausić zabio je vodeći pogodak u 56. minuti, a Luka Čakarić postavio je konačnih 0:2 u 71. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Sisku nastavili pobjednički niz u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 20. kola nadigrali su domaću momčad Segeste rezultatom 2:0 i upisali nova tri boda na svoj konto.

Potpuno zasluženo došli su karlovački nogometaši do svoje četvrte uzastopne prvenstvene pobjede. Odigrali su jako zrelu i pametnu utakmicu, zatvorili sve prilaze svojim vratima pa je Bermanec upisao novih 90 minuta netaknute mreže, a prema naprijed su vrebali svoje prilike i iskoristili ih. Siščani su imali nešto više loptu u svojim nogama, pogotovo u drugom poluvremenu, ali ti napadi bili su jalovi, bez konkretnih pokušaja. Karlovački napadi iz tranzicije igre, s druge strane, bili su vrlo opasni i da su iskoristili pokoji od njih, mogli su domaćinu nanijeti i teži poraz.

Zbog ozljeda Knezovića i Marinića trener Sreten Ćuk morao je promijeniti udarnu postavu u odnosu na prošlotjedni domaći ogled s Trešnjevkom, a odlučio se i za dodatne dvije izmjene – od prve minute krenuli su Pahanić i Đukić, dok su Srpak i Soldo završili na klupi. Karlovac 1919 je tako u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Vratarićem, Pausićem i Pahanićem u zadnjoj liniji, Olmom, Mićunovićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Đukićem i Sušilovićem prema naprijed.

Već u 13. minuti Bagarić napustio igru zbog ozljede

Karlovac 1919 je već u 13. minuti ostao bez jednog od svojih ponajboljih igrača. Bagarić je zbog ozljede morao napustiti igru, a zamijenio ga je Čakarić, koji je u sljedećoj minuti sudjelovao u vrlo dobrom protunapadu. Izbacio ga je Mićunović na desnu stranu, ovaj je ubacio prizemno u srce kaznenog prostora, Đukić je pokušao petom ugroziti domaću mrežu, ali pokušaj mu je blokiran. U 21. minuti Olmo je ukrao loptu neopreznoj sisačkoj obrani i uposlio Mamića, ovaj je zakomplicirao situaciju i na koncu pucao iskosa, ali domaći su skrenuli njegov pokušaj u korner. U 29. minuti Đukić je dao jednu lošu povratnu loptu svojoj obrani, Siščani su je oduzeli, Stojaković se po lijevoj strani sjurio u šesnaesterac, pao u duelu s jednim ‘plavo-bijelim’ igračem, ali sudac Marinčević iz Mićevca je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi. U 36. minuti Čakarić je propustio krasnu priliku za vodstvo Karlovca 1919. Olmo je pokrenuo napad i dao Mamiću, ovaj je sjajnim dodavanjem izbacio Čakarića samog pred Skendera, no karlovački napadač je previše oklijevao, sustigli su ga domaći braniči pa je na kraju akcije pucao iskosa u vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije Mićunović je uputio odličan centaršut u kazneni prostor domaćih, Đukić se, u pokušaju da dođe do lopte, žestoko sudario sa Skenderom, a Marinčević je dosudio prekršaj za domaćeg vratara. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U petoj minuti nastavka Pausić je odličnom dubinskom loptom izbacio Đukića u priliku, ali Skender je padom u noge spasio pogodak, a tri minute kasnije Đukić je svoje mjesto na terenu prepustio Prpiću. Čakarić je otišao u sredinu napada, a Prpić je zaigrao na desnom krilu. Upravo on je povukao kontranapad u 56. minuti iz kojeg su ‘plavo-bijeli’ izborili udarac iz kuta, kojeg je izveo Mićunović, a Borna Pausić sjajno skočio i glavom pogodio mrežu nemoćnog Skendera za 0:1. U 63. minuti Wirekoh je ubacio s desne strane na drugu vratnicu, a udarac Stojakovića Karlovčani su blokirali i odbili u korner. Nakon prvog, uslijedio je još jedan ubačaj domaćih iz kuta, na kojeg Bermanec nije baš najbolje reagirao, kratko je odbio loptu na drugu stranu kaznenog prostora, Morgado je pucao iskosa, ali ‘plavo-bijeli’ su njegov udarac skrenuli u novi korner. U 67. minuti Mamić i Mićunović su prepustili svoja mjesta Soldi i Kelavi, a u 71. Karlovac 1919 je došao do drugog pogotka. Pahanić je ubacio loptu rukom sa strane, Prpić produžio do Čakarića, a ovaj preciznim udarcem sa 17-18 metara pogodio donji desni kut Skendera za 0:2. Siščani su nakon novog primljenog pogotka i dalje nastavili s napadima prema karlovačkom golu, ali nisu stvorili izgledniju priliku sve do prve minute sudačke nadoknade, kada je udarac Šaranića iz srca kaznenog prostora Bermanec sjajno obranio. U posljednjoj minuti i vratar Skender je došao pred karlovačka vrata, no umalo je to završilo novim pogotkom Karlovčana, koji su osvojili loptu i izveli brzu akciju, Soldo je iskosa s desne strane s nekih 25 metara pucao prema praznoj mreži, no zamalo je promašio.

U sljedećem kolu, koje se igra u srijedu, Karlovac 1919 dočekuje Lučko, no vrlo vjerojatno će u tom ogledu biti bez Bagarića i Mićunovića, koji su danas ozlijeđeni.