Komisija za licenciranje HNS-a, u skladu s novim pravilnikom o licenciranju i financijskom fair playu kojeg je donio Izvršni odbor UEFA-e, postrožila je uvjete za dobivanje licenci pa su tako za sljedeću sezonu u 1. HNL licence dobili samo Dinamo, Lokomotiva i Zagreb, a za 2. HNL Imotski.
Napadač Vedran Gerc sporazumno je raskinuo ugovor s NK Karlovcem i otišao u inozemstvo. Nakon Turkalja, on je drugi napadač koji je u proljetnom dijelu sezone napustio redove karlovačkog prvoligaša.
Koje nedostatke ostali klubovi moraju ispraviti da bi ishodili licence, nije poznato, no neslužbene informacije govore da ih nisu dobili zbog financijskih problema. Žalbe na ovu odluku klubovi mogu podnijeti u roku od 8 dana, a konačni sud o licencama donijet će Žalbeno tijelo početkom svibnja.
NK Karlovcu nedobivanje licence za nastup u 1. HNL i nije preveliki problem jer će sljedeće sezone, sada je to već vrlo izvjesno, igrati u nižem rangu natjecanja.