22C° Ogulin

22C° Ozalj

20C° Slunj

Nogometaši Karlovca 1919 glatko na ‘Čavleku’ nadigrali četvrtoligašku momčad Gospića ’91

Pogotke u pobjedi domaćih postigli su Ivan Mamić, Karlo Joha, Daniel Marinić i Roko Starčević (autogol).

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u prijateljskoj utakmici, glatko nadigrali momčad Gospića ’91 rezultatom 4:0.

Četvrtoligaš iz Like nije uspio domaćima pružiti jači otpor pa je Štefančićeva momčad do uvjerljive pobjede došla igrajući ‘s pola gasa’. Svih 90 minuta bila je daleko bolji protivnik, napravila puno prigoda, mogla postići još barem tri-četiri pogotka, no goste je težeg poraza spasila dekoncentracija ‘plavo-bijelih’ u završnici. Gospićani su pokazali jako malo i svega u nekoliko navrata bili su opasni po domaća vrata.

Štefančić je na novi travnjak karlovačkog stadiona poslao Bermanca na vratima, Vratarića i Johu kao stopere, Basara i Pahanića na bočnim pozicijama, u sredini Mićunovića, Kelavu i Daniela Marinića, te Turkalja, Mamića i Kurečkog u napadu. I vrlo brzo domaći su stigli do dva pogotka. Prvo je u 4. minuti Mićunović lijepo u priliku izbacio Turkalja, no Bunčić je padom u noge spriječio pogodak. Ali minutu kasnije bio je nemoćan. Kurečki je ušao iskosa s lijeve strane u kazneni prostor, pokušao proći driblingom Roka Starčevića, ovaj je izbio loptu, ali tako da je ona u luku odsjela u suprotnoj strani gospićkih vratiju. U 7. minuti Karlovac 1919 je povećao prednost. Kurečki je povukao protunapad, gurnuo lijevo za Mićunovića, a njegov oštar prizemni ubačaj Ivan Mamić je ubacio u mrežu za 2:0. U 14. minuti Basar je pokrenuo još jedan dobar protunapad domaćih, uposlio Mamića, ali ovaj je previše oklijevao i upropastio priliku. Sredinom prvog dijela domaći su pokušali savladati Bunčića s dva dalekometna pokušaja, prvo Turkalj pa potom i Daniel Marinić, ali obojica su bili neprecizni, a u 29. minuti povećali su vodstvo. Kelava je izborio slobodni udarac na 22-23 metra od vratiju malo iskosa s desne strane, a Karlo Joha je krasno pogodio za 3:0. Igra se potom malo smirila, Karlovac 1919 je spustio tempo, stvarao poluprilike, ali bez promjene rezultata, a Gospićani su jedini pokušaj u prvom dijelu ubilježili u 45. minuti. Domaća obrana nije dobro očistila pred svojim golom, lopte se dokopao Župan i dobro pucao u donji kut, ali Bermanec je još bolje obranio.

U nastavak je Štefančić krenuo s Veselićem na stoperu umjesto Johe, a prvu dobru priliku domaći su kreirali u 51. minuti. Brzu akciju okončao je udarcem Kelava, ali Bunčić je obranio. Dvije minute kasnije Ratković je po lijevoj strani pobjegao Vratariću i sjurio se prema domaćim vratima, ali karlovački stoper ga je u posljednji tren ipak sustigao i klizećim startom izbacio loptu u korner, prije no što je ovaj uspio ugroziti Bermanca. U 54. minuti Štefančić je napravio nove izmjene – izašli su Bermanec, Pahanić, Kurečki, Turkalj i Kelava, a ušli Kapučija, Popovački, Šprajcer, Ramić i Perenčević. Tri minute kasnije Karlovac 1919 je došao do četvrtog pogotka. Domaći su izborili slobodni udarac na dvadesetak metara od gola, Mićunović ga je brzo izveo i gurnuo loptu na desnu stranu do Basara, ovaj odlično centrirao, a Daniel Marinić glavom pogodio za 4:0. Do kraja susreta Karlovčani su mogli zabiti još koji pogodak, ali Šprajcer je u tri odlične prilike slabo reagirao. Prvo je na ubačaj Perenčevića primio sam loptu u sredini kaznenog prostora, ali je pucao ravno u gostujućeg vratara, potom je u sličnoj situaciji loše zahvatio loptu, a u 86. minuti uputio je solidan udarac, ali Bunčić je obranio.

Novinić se odlično oporavlja, uskoro bi se trebao priključiti momčadi

Domaćem treneru danas su nedostajali Novinić, Pausić, Magdić, Mihalić, Prpić i Hudorović. Novinić se pojavio na tribinama stadiona pa smo iz prve ruke doznali odličnu vijest: sve je u redu s njegovim zdravljem, dobro se oporavlja, nije od liječnika dobio nikakvu zabranu igranja pa bi se, nakon što sljedećeg tjedna obavi kontrolni pregled, trebao priključiti momčadi.

Sljedeću pripremnu utakmicu nogometaši Karlovca 1919 igraju u utorak od 18 sati na Čavlekovom stadionu sa slovenskom Belom Krajinom.

Karlovac 1919 službeno predstavio novopridošle igrače i nove unikatne dresove za trećeligašku sezonu