4C° Karlovac

4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Nogometaši Slunja nadigrali Croatiju iz Hrastja i prekinuli niz od četiri uzastopna poraza

Pogotke za domaću ekipu postigli su Jura Jurčević u 33., Petar Radočaj u 44. i Luka Požega u 50. minuti iz kaznenog udarca.

SLUNJ – Nogometaši Slunja danas su na svom igralištu Zubac, u utakmici 28. kola Četvrte lige Središte, nadigrali momčad Croatije iz Hrastja rezultatom 3:1 i prekinuli niz poraza.

Obje momčadi ušle su u dvoboj sa četiri poraza u nizu, a domaći i s dodatnim problemima – brojnim izostancima. Ipak, danas je situacija za trenera Sabljaka bila nešto bolja nego u prethodnih nekoliko susreta. U momčad su mu se vratili Požega i Božičević, a nedostajali su mu Plivelić, Piršić, Turkalj, Bićanić, Matovina i vratar Katić. Mladi Bauman ponovo je stao među vratnice, a uz njega su istrčali Paulić, Špoljarić, Kučinić, Barić, Mance, Radočaj, Matanić, Jurčević, Abrlić i Požega.

Gledajući svih 90 minuta, ‘bijeli’ su bili bolji protivnik i zasluženo pobijedili, ali utakmica je za njih krenula u krivom smjeru. Već u 11. minuti Croatia je došla do prednosti pogotkom Kristijana Pižira. Srećom, domaći su do odmora uspjeli preokrenuti. Nakon lijepe akcije Jura Jurčević je u 33. minuti poravnao, a nakon ubačaja iz kuta Petar Radočaj je glavom u 44. minuti odigrao svojoj momčadi odlazak na poluvrijeme s prednošću.

Bolju igru Slunjani su okrunili još jednim pogotkom početkom nastavka. Paulić je izborio kazneni udarac, a Luka Požega ga u 50. minuti pretvorio u konačnih 3:1. U preostalom vremenu Božičević, Štefanac i Krizmanić su zamijenili Kučinića, Špoljarića i Mancea, domaći su zadržali stečenu prednost i došli do sva tri boda.

Sljedećeg vikenda Slunj gostuje kod Rugvice Save 1976.