4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Nogometaši Slunja upisali domaći poraz od drugoplasiranog Lukavca

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a gosti su dvoboj usmjerili na svoju stranu s dva gola u razmaku od samo tri minute.

SLUNJ – Nogometaši Slunja danas su na svom igralištu Zubac ubilježili dvanaesti ovosezonski poraz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 24. kola nadigrala ih je momčad Lukavca rezultatom 3:0.

Nakon velikog podviga i osvojena tri boda u Donjoj Stubici, u ‘bijelom’ taboru nadali su se još jednom pozitivnom rezultatu. Iako su gosti drugoplasirani na ljestvici, u zadnje vrijeme nisu bilježili dobre rezultate – imali su tri remija u zadnje tri utakmice i praktički se oprostili od borbe za naslov prvaka s Ravnicama. A treneru Daliboru Sabljaku u sastav su se vratili Jurčević, Štefanac i Paulić pa je na raspolaganju ipak imao širi kadar nego u prošlom kolu.

Slunj je utakmicu započeo u sastavu Katić, Krizmanić, Kučinić, Bauman, Mance, Štefanac, Radočaj, Bićanić, Špoljarić, Jurčević i Abrlić, a nedostajali su Božičević, Požega, Marin Turkalj, Plivelić, Piršić, Barić, Matanić, Matovina i Bauman. Gosti su imali veći posjed lopte u prvom poluvremenu, a to se poklapalo s taktikom domaćih, koji su prepustili vođenje igre suparniku i tražili svoje prilike kroz brzu tranziciju. Pravih prilika u prvih 45 minuta nije bilo pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavak je Sabljak krenuo s Paulićem umjesto Štefanca i domaći su stvorili priliku preko Jurčevića, no nisu uspjeli doći do pogotka. Ali jesu gosti u 54. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Luka Borković. Primljeni pogodak izazvao je dosta konfuzije u slunjskoj momčadi, što je Lukavec iskoristio i samo dvije minute kasnije preko Hrvoja Humeljaka došao do 0:2. U preostalom vremenu ‘bijeli’ su pokušali doći do smanjenja rezultata, stvorili jednu dobru priliku, Valentić i Fran Cindrić ušli su umjesto Krizmanića i Bićanića, no ništa od toga nije urodilo plodom. Štoviše, nakon velike pogreške domaće obrane, Dino Konjevod je u trećoj minuti sudačke nadoknade izbio sam pred Katića i poentirao za konačnih 0:3.

U sljedećem kolu Slunjani gostuju u Humu na Sutli kod momčadi Straže.