11C° Karlovac

11C° Duga Resa

10C° Ozalj

10C° Slunj

Nogometašice 4 rijeke odigrale prvu službenu seniorsku utakmicu u povijesti kluba: ispale iz Hrvatskog kupa, ali nisu razočarale

Ekipa Pregrade slavila je rezultatom 3:0, a Karlovčanke su najbliže pogotku bile u 67. minuti, kada je Lucija Havelka pogodila gredu.

KARLOVAC – Nogometašice 4 rijeke danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u utakmici pretkola Hrvatskog kupa, poražene od ekipe Pregrade rezultatom 3:0 i oprostile se od spomenutog natjecanja.

Bila je to posebna utakmica za karlovački klub – prva službena seniorske ekipe u povijesti kluba! I Karlovčanke, iako su prilično prestrašeno ušle u susret, očito pod dojmom važnosti dvoboja, i unatoč porazu 3:0, nisu razoočarale svoje navijače. Protiv iskusnijih protivnica, nekadašnjih prvoligašica, a danas drugoligašica, odigrale su hrabro i borbeno i prva je šteta što nisu uspjele postići pogodak.

Gošće su povele u 24. minuti nakon jedne dubinske lopte, koju je primila Šćukanec-Hopinski, našla se oči u oči s vratarkom Valentinom Mažić i pogodila za 0:1. Ista je igračica bila strijelac i drugog gola gošći u 37. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je sutkinja Brozović iz Zagreba dosudila nakon igranja Karlovčanki rukom u vlastitom kaznenom prostoru.

Trener Dalibor Korenić u svlačionici je uspio konsolidirati svoju ekipu, koja je u nastavku odigrala s puno manje straha i treme. Najbliže pogotku Karlovčanke su bile u 67. minuti, kada je udarac Lucije Havelka s ruba kaznenog prostora odsjeo na gredi gostujućih vratiju, gošće su u 80. minuti imale veliku priliku, koju je Mažić obranila, no u 86. minuti Jalšavečki je pogodila karlovačku mrežu za konačnih 0:3.

Korenić: Dosta sam zadovoljan obzirom je ovo prva utakmica

– Dosta sam zadovoljan utakmicom jer je prva seniorske ekipe. Ušli smo u utakmicu, a da zapravo nismo ni znali što nas čeka, obzirom smo sada članovi 2. HNL, a protivnice su stalne članice, ne samo 2. HNL, nego prije dvije-tri godine i 1. HNL. Htjeli smo vidjeti gdje smo, što smo… Prvo poluvrijeme smo bili malo preplašeni, s nekim strahom, jer se igra puno čvršći nogomet. Većina ovih naših igračica su lanjske kadetkinje, koje su naučene na malo finiji nogomet, a ovdje se igra pravi ‘muški’ nogomet. A u drugom poluvremenu, u prvih 30 minuta, odlično smo igrali, s pritiskom na njihov gol. Dogovorili smo se u svlačionici što ćemo i kako i ispunile su sva moja očekivanja. Nadam se iz utakmice u utakmicu dizanju forme i nekakvoj sredini tablice u Drugoj ligi – kazao je nakon susreta trener Korenić.

U ovoj povijesnoj utakmici za karlovački klub nastupile su Valentina Mažić, Ema Nakić, Kristina Knežević, Tamara Špoljarić, Marija Desović, Roberta Goršić, Lucija Havelka, Tamara Stijepić, Lucija Kraina, Patricia Gvozdanović, Iva Stojković (Mia Stavljenić, Anja Babić).

Fotogaleriju s utakmice pogledajte na Facebook stranici RM Sport.

VIRUS U RUKOMETU

Dobra vijest iz rukometnog kluba: nitko od anketiranih potencijalnih kontakata zaraženog igrača nije stavljen u samoizolaciju