Norvežani započeli izgradnju tvornice peleta i energane na biomasu u Žakanju
Investicija je teška 18,7 milijuna eura, gradnja će trajati do svibnja 2019, a posao će dobiti tridesetak ljudi
Premijerka Kraljevine Norveške Erna Solberg položila je u Poduzetničkoj zoni u Žakanju kamen temeljac za tvornicu peleta i energanu na bio masu.
Realizacija ovog projekta potrajala je dugih osam godina, a najveći problem bila je snaga električne energije. Sve prepreke su konačno riješene pa je postavljanjem kamena temeljca započela realizacija ove 18,7 milijuna eura teške investicije norveških tvrtki.
Izgradnja tvornice bit će završena do svibnja iduće godine, a zaposlit će se tridesetak osoba.