Radio Mrežnica
INVESTICIJA Podijeli

Norvežani započeli izgradnju tvornice peleta i energane na biomasu u Žakanju

Investicija je teška 18,7 milijuna eura, gradnja će trajati do svibnja 2019, a posao će dobiti tridesetak ljudi

Premijerka Kraljevine Norveške Erna Solberg položila je u Poduzetničkoj zoni u Žakanju kamen temeljac za tvornicu peleta i energanu na bio masu.

Realizacija ovog projekta potrajala je dugih osam godina, a najveći problem bila je snaga električne energije. Sve prepreke su konačno riješene pa je postavljanjem kamena temeljca započela realizacija ove 18,7 milijuna eura teške investicije norveških tvrtki.

Izgradnja tvornice bit će završena do svibnja iduće godine, a zaposlit će se tridesetak osoba.

Vezani članci

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više