10C° Duga Resa

10C° Ogulin

11C° Ozalj

10C° Slunj

Nova pobjeda nogometaša Karlovca 1919, pogotkom Sušilovića uzeli sva tri boda u Petrinji

Kristijan Sušilović pobjednički je pogodak postigao u 62. minuti nakon asistencije Čakarića.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Petrinji osvojili nove bodove u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U odgođenoj utakmici 11. kola slavili su nad domaćom Mladosti rezultatom 1:0 pogotkom Kristijana Sušilovića i dodatno se odmakli od začelja ljestvice.

I za jedne i za druge bila je to vrlo bitna utakmica jer su pri dnu ljestvice. Domaćin je promijenio trenera, prošlog vikenda slavio u Vrbovcu, na ljestvici preskočio HAŠK 1903 i najavio bolje dane, a Karlovac 1919 je, nakon boda u Donjoj Bistri i pobjede kod Ponikvi, želio još jedan pozitivan rezultat i hvatanje priključka sa Segestom, Španskim i Trešnjevkom. Dvoboj je bio vrlo borben, pravi prvenstveni, ratnički, a igra prilično rastrgana. Mladost je krenula u utakmicu vrlo motivirana i napravila pritisak u prvih dvadesetak minuta, ali bez konkretnih prilika. A kako je susret odmicao, Karlovac 1919 je bio sve bolji i u završnici mogao doći do još pokojeg pogotka.

Trener Sreten Ćuk nije mogao računati na Marinića zbog kartona, a upitan je bio nastup Olma, koji je na koncu ipak zaigrao. Krenuo je s Bermancem na vratima, u zadnjoj liniji je napravio promjene u odnosu na dvoboj s Ponikvama i zaigrao s Basarom, Vratarićem, Knezovićem i Pahanićem, u sredinu je, uz Olma i Mamića, umjesto Marinića uskočio Mićunović, a naprijed je, uz već standardne Đukića i Sušilovića, pomalo iznenađujuće započeo Čakarić umjesto Bagarića. Nakon susreta Ćuk je kazao da je spomenute rotacije napravio kako bi unio dodatnu svježinu u sastav jer Bagarić je bio u udarnoj postavi i protiv Bistre i Ponikvi pa se malo ‘potrošio’.

Prvih dvadesetak minuta domaćin je napravio pritisak, ali nije uspio kreirati niti jednu ozbiljniju situaciju pred karlovačkim golom, a onda se pred domaćim vratima stvorila gužva nakon ubačaja ‘plavo-bijelih’ iz slobodnog udarca, no nije bilo prijetnje za Jelavića. U 20. minuti Sušilović je fino prošao po lijevoj strani i dobro ubacio, ali domaći su otklonili potencijalnu opasnost. ‘Mladostaši’ su imali terensku inicijativu i bili agresivniji, no nisu Bermancu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti sve do 44. minute. Tada je Filipović dobro pucao iskosa iz kaznenog prostora prema donjem desnom kutu, ali netko od Karlovčana je skrenuo loptu u korner. Da nije, pitanje je bi li Bermanec mogao obraniti. Na odmor se tako otišlo bez pogodaka.

U četvrtoj minuti nastavka domaći su pokušali glavom nakon ubačaja, ali udarac s desetak metara otišao je preko grede. U 53. minuti Bagarić je ušao umjesto Đukića, a tri minute kasnije Filipović je odlično pucao iz slobodnog udarca s desne strane s nekih 25-26 metara pod gredu, no Bermanec je odbio u korner. Karlovac 1919 je mogao povesti u 58. minuti. Pahanić je izbacio Sušilovića oči u oči s Jelavićem, no ovaj mu je obranio, a u nastavku akcije pokušao je i Čakarić, ali Jelavić je još jednom spasio svoju momčad. Da je Sušilović u ovoj situaciji odmah poslužio Čakarića na drugoj vratnici, bio bi to vjerojatno pogodak za ‘plavo-bijele’. Dvije minute kasnije Đusi je nakon akcije ‘mladostaša’ pucao s desne strane, ali pored vratnice, a onda se u 62. minuti Kristijan Sušilović iskupio za neiskorištenu priliku četiri minute ranije. Nakon duge lopte prema Čakariću, ovaj je prebacio za Sušilovića, koji je izbio sam pred Jelavića i pored njega zabio za 0:1. U 77. minuti Kelava i Prpić zamijenili su Mamića i Mićunovića, a u 81. minuti domaći su imali priliku nakon ubačaja, ali udarac je otišao ravno u karlovačkog vratara. Ćuk je u 84. minuti izvukao Sušilovića i Čakarića, ubacio Pausića i Soldu, zatvorio sve prilaze Bermancu, Karlovac 1919 se obranio i zasluženo došao do nova velika tri boda.

Šestom ovosezonskom pobjedom ‘plavo-bijeli’ su na ljestvici preskočili Trešnjevku i Segestu i smjestili se na 13. mjesto s 20 bodova, koliko ima i dvanaestoplasirano Špansko, a u sljedećem kolu na Čavlekovom stadionu dočekuju Trešnjevku.