12C° Ozalj

Novi poraz ‘plavo-bijelih’: u Zagrebu ih nadigrala momčad Vrapča

Pogotke za domaćine postigli su Karamatić u 39. minuti iz kaznenog udarca i Fajdiga u 42. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu upisali novi poraz u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 9. kola izgubili su od domaće momčadi Vrapča rezultatom 2:0.

Turkalja i Popovačkog nije bilo u kadru zbog ozljeda, a početna postava doživjela je nekoliko promjena u odnosu na subotnju utakmicu s Trnjem. Zadnja linija ostala je nepromijenjena – Bermanec na vratima te Basar, Pausić, Vratarić i Prpić. Veselić i Ramić završili su na klupi, vezni trojac činili su Maletić, Marinić i Mićunović, a u napadu je, uz Kurečkog i Čakarića, od prve minute krenuo Deni Bencetić, koji je stigao iz Lučkog i iz postave istisnuo Mamića.

Po dosta teškom terenu, natopljenom kišom, domaćin je bio bolja momčad i zasluženo došao do sva tri boda. ‘Plavo-bijeli’ su uložili dosta truda, ali očito je da u ovoj momčadi i dalje nedostaje kvalitete za ravnopravnu borbu u ovom rangu pa će vodstvo kluba, želi li izbjeći ispadanje, treneru Ćuku morati dovesti još neka pojačanja. A ta konstatacija automatski za sobom povlači pitanje je li onda smjena Štefančića bila ispravan potez? Jer ako momčad nema dovoljno kvalitete za borbu sa suparnicima iz ovog ranga, a nakon osam poraza u devet utakmica nije teško zaključiti da nema, onda definitivno nije bio problem u treneru.

U 7. minuti Marinić je dao dobru loptu za Kurečkog na desnoj strani, no njegov udarac otišao je pored gola. Domaći su imali laganu inicijativu, ali nisu napravili ništa konkretnog, a prvi udarac prema Bermancu uputili su u 11. minuti i to visoko preko grede. Istim ishodom završio je i pokušaj Ćibarića tri minute kasnije, a u 27. minuti Karlovac 1919 je odigrao lijepu akciju, Marinić je dao za Bencetića, koji je ubacio s lijeve strane, no Čakarić je glavom s pet metara bio neprecizan. Minutu kasnije sudac Spudić iz Ivanić Grada dosudio je slobodan udarac za Vrapče, koji je brzo izveden, domaći su uhvatili ‘plavo-bijelu’ obranu na spavanju, ali njihov napadač, srećom po Karlovčane, s 12-13 metara promašuje vrata. U 36. minuti nova prijetnja pred karlovačkim vratima. Ubacili su domaći loptu iz slobodnog udarca na peterac, Bermanec je ostao na crti, ali udarac je otišao pored vratnice. A u 39. minuti Zagrepčani su poveli. Maletić je bio u duelu s domaćim igračem unutar kaznenog prostora, izbio je loptu, no sudac Spudić procijenio je da je to učinio uz prekršaj i dosudio kazneni udarac za Vrapče. Dosta sumnjiva situacija, no bilo kako bilo, Božidar Karamatić bio je precizan s bijele točke za 1:0. Samo tri minute kasnije domaći su povećali vodstvo. Odigrali su protunapad, karlovačka obrana slabo je reagirala, prizemni ubačaj malo je zastao u lokvi vode na travnjaku, taman da na loptu stigne Mario Fajdiga i savlada Bermanca za 2:0.

Maletić ponovo zaradio dva žuta kartona

U 54. minuti u nastavku susreta Bencetić i Kurečki su izašli iz igre, a ušli su Kelava i Mamić, a dvije minute kasnije Karlovac 1919 je ostao s igračem manje. Maletić je napravio preoštar prekršaj na sredini igrališta i zaradio drugi žuti karton (prvog je dobio zbog prigovora kod dosuđenog kaznenog udarca). Drugo je to već ovosezonsko isključenje ovog igrača ‘plavo-bijelih’, koji je dva žuta kartona zaradio i u domaćem ogledu 3. kola sa Segestom. U 61. minuti Veselić i Ramić su ušli umjesto Marinića i Čakarića, u 62. je Mamić glavom spustio ubačaj s desne strane, ali Kelava je bio neprecizan, a u sljedećoj minuti Karlovčani su tražili kazneni udarac nakon što je lopta pogodila u ruku jednog domaćeg igrača u kaznenom prostoru, no Spudić se nije oglasio. U 74. minuti dobru akciju odigrali su Mićunović i Mamić, no vratar Tor je nogom loptu izbio ispred Mamića, a posljednje dvije situacije na susretu imali su Zagrepčani – u 86. minuti su, nakon brze akcije, pucali pored vratiju, a u 89. minuti je Bermanec obranio njihov pokušaj s ruba kaznenog prostora.

U subotu od 15:30 sati, u 10. kolu, Karlovac 1919 je domaćin Jarunu.

(foto: Zdravko Jakovac)

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom