Radio Mrežnica
NOĆ MUZEJA Podijeli

Novigrad na Dobri po prvi puta organizira Noć muzeja: fotografije, hrana, zabava

Novigrad se ima čime podičiti iz svoje prošlosti, a fotografije će biti izložene u Područnoj školi

I Novigrad na Dobri ove godine po prvi puta ima svoju Noć muzeja koju organizira KUD Sveta Marija.

U petak će od 17:00 sati predstaviti više od 200 fotografija iz prošlosti Novigrada. No, budući da je tema ovogodišnje Noći muzeja na nivou cijele Hrvatske- sport, poseban naglasak bit će stavljen na novigradske nogometaše. Noć muzeja bit će u prostoru Područne škole u Novigradu na Dobri, na prvom katu.

-Tko je god imao neku fotografiju vezanu za nogometni klub od samog osnutka do danas donio je. Dodali smo još i fotografije iz povijesti Novigrada, iz KUD-a koji je tada nosio ime Sloga. Pripremili smo i fotografije koje prikazuju  radove u polju lokalnog stanovništva kroz povijest, naglašava Andreja Erdeljac iz KUD-a Sv. Marija. [sound link=”http://radio-mreznica.hr/wp-content/uploads/2018/01/muzejic_netretic_01.mp3″]

Moći će se kušati i specijaliteti karakteristični za Novigrad kao što su bijeli žganci, keksi na mašinu i kolači s orasima. Prikazat će se i igrokaz, a i puno će se svirati i pjevati pa dobre zabave neće nedostajeti.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više