19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Obilan pljusak potopio ‘Čavlek’, a Karlovac 1919 na krilima Novinića na startu prvenstva ‘potopio’ Trešnjevku

Novinić je u pobjedi domaćih postigao tri pogotka, a Turkalj dva. Utakmica je bila prekinuta na petnaestak minuta zbog obilnog pljuska praćenog jakim vjetrom.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 na najbolji su način otvorili novu sezonu Četvrte lige Središte. Večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 1. kola, uvjerljivo pobijedili zagrebačku Trešnjevku rezultatom 5:1.

Dobri poznavatelji prilika u četvrtoligaškom rangu zagrebačku su momčad apostrofirali kao jednog od glavnih favorita za najviši plasman jer su dobro igrački potkovani, a imaju i potporu u kineskom kapitalu koji je ušao u klub. S druge strane, prateći pripremne utakmice ‘plavo-bijelih’, konstatirali smo u najavi dvoboja da ove sezone izgledaju bitno ozbiljnije i kvalitetnije nego u nekoliko proteklih pa smo s velikim zanimanjem čekali ovaj derbi na startu sezone. Karlovac 1919 je na koncu odigrao odličnu utakmicu, vrlo borbenu i motiviranu, te potpuno zasluženo osvojio sva tri boda. Na svim pozicijama trener Štefančić je večeras imao raspoložene pojedince, a posebno se to odnosi na sjajnog Enesa Novinića, koji je postigao prva tri pogotka, sudjelovao kod petog, te izborio jedanaesterac i isključenje suparničkog igrača.

Po jedan pogodak na svakoj strani pa prekid u 21. minuti

S početnim zviždukom glavnog suca Cikojevića iz Samobora nad Čavlekovim se stadionom prolomio gotovo biblijski pljusak. Gledatelji, kojih se danas sakupio priličan broj u odnosu na prošlu sezonu, sakrili su se ispod krova i nisu morali dugo čekati na prvo uzbuđenje. Već u 2. minuti Veselić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Novinić sjajno skočio i poslao loptu u mrežu nemoćnog Budimira za 1:0. Imali su domaći tri minute kasnije priliku za povećanje prednosti, ali je Kurečki pucao pored vratnice. U 15. minuti gosti su poravnali. Tonković je na desnom boku pogriješio, a Li Cida iskosa preciznim udarcem u sami kut svladao Jurića-Baru. Obilni pljusak praćen jakim vjetrom i dalje je nemilice padao pa je sudac Cikojević u 21. minuti prekinuo susret i poslao igrače u svlačionicu. Nakon petnaestak minuta vremenska situacija se smirila pa je utakmica nastavljena. U 30. minuti Karlovac 1919 je ponovo poveo. Novinić je gurnut s leđa u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku, a središnji napadač domaće momčadi sigurno je izveo najstrožu kaznu. U 39. minuti gosti su ostali s igračem manje. Pei Gangnan srušio je Novinića s leđa kao zadnji igrač obrane i sucu Cikojeviću nije preostalo ništa nego ga poslati na ranije tuširanje. U 43. minuti vratar Jurić-Bare krenuo je na ubačaj iz kuta gostiju, no skliska lopta mu je ispala iz ruku, netko od gostiju pucao je u prazna vrata, ali je Veselić glavom spasio na crti. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Karlovac 1919 nakon dobrog protunapada, ali je udarac Turkalja iskosa s desne strane završio pored vratnice.

Zagrepčani na početku nastavka poklonili domaćima kazneni udarac

Trener Štefančić krenuo je u nastavak sa Strgarom umjesto Tonkovića, a domaći su, kao i u prvom dijelu, vrlo brzo poentirali. No, uvelike su im u tome pomogli gosti, čiji je igrač nespretno u kaznenom prostoru igrao rukom pa su domaći dobili novu najstrožu kaznu. Novinić je ponovo bio siguran i u 47. miniuti svojim trećim pogotkom povisio na 3:1. Karlovac 1919 se malo povukao u nastavku, pustio gostima loptu u noge i vrebao prilike iz protunapada. Gosti su zaprijetili glavom u 56. minuti, ali Jurić-Bare je bio siguran, a samo minutu kasnije domaći je vratar još jednom sjajnom intervencijom spriječio opasan ubačaj s desne strane pred svoja vrata. U 64. minuti Karlovčanima je poništen pogodak. Joha je ubacio iz slobodnog udarca, Novinić je bio u skoku, ali nam se čini da nije zahvatio loptu, ona je produžila u mrežu gostiju, ali pomoćni sudac je signalizirao zaleđe Novinića. Ipak, samo dvije minute kasnije Karlovac 1919 je povećao vodstvo. Kurečki je probio svog braniča na lijevoj strani, dao za Novinića, ovaj pucao s ruba kaznenog prostora, a odbijenu loptu od vratara Budimira Antonijo Turkalj pospremio je u mrežu. U 73. minuti Turkalj je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 5:1. Šprajcer je braniču gostiju ‘prodao’ sjajan lažnjak i ‘povaljao’ ga po travi, a onda asistirao Turkalju za pogodak. Imao je Karlovac 1919 u 89. minuti još jednu dobru priliku, ali je udarac Vinskog gostujući vratar obranio.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 je ponovo domaćin, a ugostit će Zelinu. Taj susret igrat će se na pomoćnom igralištu jer na Čavlekovom stadionu počinju radovi na travnjaku i atletskoj stazi.