Sve će početi puštanjem bijelih balona, što će učiniti učenici škole, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim braniteljima.
Učenici će izvesti prigodan program, a u 13;15, točno u vrijeme napada bit će pušteni bijeli golubovi mira, te ispucani plotuni s prostora Muzeja Domovinskog rata.
Uz gradske i županijske čelnike, obilježavanju će nazočiti predstavnici udruga iz Domovinskog rata, roditelji poginulih branitelja, a očekuje se nazočnost predstavnika Vlade RH.
Uz Osnovnu školu Turanj, organizatori su Županija, Grad Karlovac i Gradska četvrt Turanj.
Prije programa kod spomenika će se održati sveta misa u kapeli bl. Alojzija Stepinca na Turnju u 12:00 za sve poginule branitelje.