Cilj projekta, kojeg je pokrenula zadarska S Agencija, je obnovom zapuštenih kvartovskih igrališta diljem Hrvatske pokušati vratiti košarku djeci te popularizirati sport koji je nekoć na hrvatskim igralištima bio neizbježan, a sada su igrališta zapuštena i zaboravljena.
Takvo je i ovo u Karlovcu u neposrednoj blizini Gimnazije Karlovac i dječjeg vrtića. Igralište će obnovom dobiti nove košarkaške table i mreže gdje će uskoro nove ekipe haklera moći pokazati svoje umijeće s loptom.
Bit će predano mladim ovoga petka u 11 sati.