-0C° Duga Resa

1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-0C° Slunj

Obrana i vratar Glumac trasirali Karlovčanima u drugom poluvremenu put prema domaćoj pobjedi nad Buzetom

Bruno Horvat bio je najefikasniji u karlovačkoj momčadi sa 6 pogodaka.

KARLOVAC – Nova dva super važna domaća boda u borbi za opstanak u Prvoj hrvatskoj ligi Jug osvojili su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U utakmici 15. kola slavili su nad do ovog kola trećeplasiranim Buzetom rezultatom 26:25.

Bila je to još jedna rovovska borba, kao i prije dva tjedna protiv Rudana iz Labina, u kojoj su domaći isključivo razmišljali o pobjedi jer sve osim nje dodatno bi im zakompliciralo ionako nezavidnu poziciju na ljestvici. I još jednom su došli do minimalne, ali super važne pobjede, i ponovo ponajviše zahvaljujući odličnoj obrani u drugom poluvremenu, u kojem su ulovili rezultatski zaostatak i trasirali put ka pobjedi. Slabo izdanje vratara otežavalo je večeras karlovačkoj momčadi put do bodova, ali iskusni Glumac spojio je nekoliko obrana u ključnim trenucima i dao svojoj ekipi vjetar u leđa kad je najviše trebalo.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno do same završnice. Gosti su u 12. minuti poveli 5:3, ali Karlovac je s tri uzastopna pogotka okrenuo na 6:5 i od tada se igralo pogodak za pogotkom sve do 12:12. U posljednje dvije minute domaći su bili malo dekoncentrirani, primili dva pogotka pa su Buzećani otišli na odmor s +2 (14:12). Obzirom su domaći vratari u tih prvih 30 minuta imali samo jednu obranu, karlovačka momčad rezultatski je čak i dobro stajala.

Početkom nastavka domaći su poravnali na 14:14, a kod 17:16 za goste konačno su stisnuli obranu na pravi način, Glumac je upisao dvije uzastopne obrane i serijom 4:0 preokrenuli na 20:17. Bačić nije pogodio napad za +4 i u 50. minuti gosti su se primakli na 21:20. Iskupio se Bačić u naredne dvije minute i svojim pogocima dignuo prednost Karlovca na 23:20, ali potom je zaradio isključenje, a Čakarić s krila, umjesto +4, pogađa gredu. U 55. minuti Capan zabija za 24:21 i iznuđuje isključenje gostiju, ali domaći loše odigravaju s igračem više i ne uspijevaju to kapitalizirati. Buzećani u 58. minuti smanjuju na 24:23, a onda u istoj minuti Horvat zabija za 25:23 pa gosti ponovo smanjuju na 25:24. Na isteku pretposljednje minute Mrljak s desnog krila pogađa za 26:24, a gosti iz sedmerca 27 sekundi prije kraja zabijaju za 26:25. Kreću u presing, a trenerica Rašić 8 sekundi prije kraja zove minutu odmora, nakon koje su domaći sačuvali loptu i vrijednu pobjedu.

Bruno Horvat sa 6 pogodaka bio je najbolji strijelac domaće ekipe, Čakarić i Capan dali su po 5, Mrljak 4, Bačić 3, Begić 2, a Čavlović 1 gol. Glumac je imao 6, a Radočaj jednu obranu.

Ovom pobjedom Karlovac će ostati na 10. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu ga očekuje vrlo bitno gostovanje kod posljednjeplasirane momčadi Mornara-Crikvenice, na kojem bi morao pokušati osvojiti puni plijen.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove