Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Očekivan poraz karlovačkih odbojkašica od vodeće Marine Kaštele, slijede bitni dvoboji s Brdima i Dubrovnikom

Karlovčanke su najbolje odigrale drugi set, kojeg su izgubile rezultatom 25:21, dok su u prvom i trećem gošće u potpunosti dominirale.

U zaostaloj utakmici 9. kola Superlige, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani, odbojkašice Karlovca očekivano su poražene od vodeće ekipe Marine Kaštele rezultatom 3:0 u setovima (25:13, 25:21, 25:13).

Kaštelanke su u Karlovac stigle u najjačem sastavu, koji je u osam odigranih utakmica upisao isto toliko pobjeda, uz samo jedan izgubljeni set. Bilo je potpuno jasno da Karlovčanke u večerašnjem dvoboju ne mogu računati na bodove, ali željele su dati svoj maksimum i iskoristiti dvoboj s jednom od najjačih hrvatskih ekipa kao pripremu za ono što im slijedi prije zimske stanke – vrlo bitni ogledi s desetoplasiranim Brdima i posljednjeplasiranim Dubrovnikom. I mogu biti relativno zadovoljne onime što su prikazale, posebno u drugom setu. Da je bilo još za nijansu bolje igre u obrani, dojam bi bio potpun.

U prvom setu domaće su se držale do rezultata 5:4. Uslijedila je serija Kaštelanki 4:0 i odlazak na 9:4, a kod 12:7 gošće rade novu seriju (9:1) i podižu prednost na velikih 21:8. U samu završnicu seta Kaštelanke dolaze s 23:11 i, nakon uspješnog domaćeg bloka za 23:12, Dujmović šalje servis izvan igrališta i donosi im set loptu. Ištuk prolazi u napadu i smanjuje na 24:13, ali isto na drugoj strani čine i gošće i s 25:13 dolaze do seta.

Drugi set su Karlovčanke odigrale najbolje. Držale su rezultatski egal do 9:9, ali onda su Kaštelanke preuzele dominaciju i otišle na 22:13. Činilo se da će opet vrlo uvjerljivo doći do seta, ali domaće se nisu tako lako predale. Napravile su seriju 6:1 i smanjile na 23:19. Gošće su uspješno okončale sljedeći napad i došle do set lopte (24:19), ali onda su dva uzastopna poslale izvan igrališta pa su Karlovčanke smanjile na 24:21. Međutim, u sljedećem su poenu bile koncentrirane i s 25:21 došle do 2:0 u setovima.

Karlovčanke kao da su se ‘ispuhale’ u tom drugom setu jer su vrlo loše ušle u treći. Gošće su povele 7:1 i odmah usmjerile set na svoju stranu. Kako je igra odmicala, dizale su prednost i u završnicu seta ušle s 23:11. Naše su potom napravile nošenu loptu i dale Kaštelankama meč loptu (24:11), ali onda je prvo Maradin prošla u napadu, a potom i gošće promašile svoj napad za 24:13. No, bile su uspješne u sljedećem za konačnih 25:13 i očekivanih 3:0 u setovima.

Nakon 9. kola Karlovčanke su ostale na 7. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u subotu, u pretposljednjem jesenskom kolu, gostuju u Splitu kod desetoplasirane ekipe Brda.

Fotogaleriju s utakmice pogledajte na RM Sport.