Potvrdio je to i Zlatko Kuzman predsjednik Županijske gospodarske komore u Karlovcu.
– Mi ćemo honorirati sve nove tvrtke koje se registriraju u Hrvatskoj opraštanjem članarine u prvoj godini poslovanja iako su te naše članarine relativno male – 42 kune mjesečno za HGK.
Bit će to manje novca za HGK, ali Kuzman kaže da zbog toga problema u njenom poslovanju neće biti.
– Komora se značajno restrukturirala, mi smo dvostruko smanjili naš proračun u zadnjih pet godina. Smanjili smo i znatno broj zaposlenih, a otvorili smo čitav niz novih usluga za naše poduzetnike i to je samo jedna od mjera kako bismo bili na raspolaganju našim poduzetnicima. Svi se zalažu za reforme, za štednju, ali teško to rade na svom primjeru. Kada bi se i drugi restrukturirali na ovaj način kako je to učinila komora, mislim da bi svima nama bilo puno bolje, zaključio je Kuzman.