Naime, iako je prigovor karlovačkog prvoligaša na suspenziju odbijen, ponovna suspenzija kluba s Korane nastupit će tek kada na adresu NK Karlovca stigne službena pisana odluka HNS-a o odbijanju prigovora – pojasnio nam je voditelj pravnih poslova u HNS-u Vladimir Iveta.
Prvi pravnik krovne hrvatske nogometne organizacije napomenuo je kako trenutno imaju za napisati preko 20 odluka, a stav Disciplinske komisije je da sve te odluke trebaju biti poslane istodobno, kako bi svi klubovi bili u ravnopravnom položaju.
Ta informacija svakako potkrjepljuje sve češće glasine iz nogometnih krugova kako će, upravo zbog ovakve procedure, odluke klubovima biti uručene tek nakon posljednjeg 30. kola 1. HNL pa odigravanje utakmica preostala dva prvenstvena kola neće doći pod znak pitanja. To bi značilo da će NK Karlovac u subotu nastupiti u Zadru, a sljedećeg vikenda dočekati Rijeku, pa se tek onda suočiti sa suspenzijom i pregovorima s bivšim igračima oko načina isplate dugovanja. Samim time bio bi izbjegnut najcrnji scenarij izbacivanja u najniži rang natjecanja, županijsku ligu, pa bi karlovački klub sljedeće sezone nastupio u Drugoj ligi jer će u nju ispasti na temelju ostvarenih rezultata ove sezone u 1. HNL.