18C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Odbojkašice Karlovca još jednom slavile nad zagrebačkim Don Boscom u pet setova

Domaće su povele 2:0, Zagrepčanke poravnale, a Karlovčanke u petom odlučujućem setu došle do šeste ovosezonske pobjede.

KARLOVAC – Šestu ovosezonsku pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi izborile su odbojkašice Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U vrlo zanimljivom i uzbudljivom dvoboju 13. kola nadigrale su ekipu Don Bosca s 3:2 u setovima.

Još jednom su Karlovčanke i Zagrepčanke gledateljima ponudile neizvjesnu utakmicu u pet setova. Krajem listopada u Zagrebu bilo je 3:2 za Karlovac, a i večeras je peti set otišao na stranu karlovačkih odbojkašica. U tri segmenta mogli bismo podijeliti večerašnji susret. Prva dva seta Karlovčanke su odigrale na visokoj razini, ponovile su igru protiv Olimpika u Kupu i zaista izgledale sjajno. A onda se kod 7:2 za domaće u trećem setu sve preokrenulo. Don Bosco je dignuo razinu igre, Karlovčanke su postale nesigurne u prijemu servisa, samim time slabije u napadačkom dijelu igre, uvukla se nervoza i dekoncentracija, i Zagrepčanke su došle do poravnanja u setovima. Povele su i u petom, ali domaće su igračice ipak smogle snage za preokret i na koncu došle do dva boda.

Odlično su Karlovčanke otvorile utakmicu i povele 8:3. No, onda su Zagrepčanke napravile seriju 8:1 i preokrenule na 11:9. Imale su gošće i 16:12, ali uzvratio je Karlovac serijom 7:1 i ponovo došao do prednosti (19:17). Nakon tri poravnanja (19:19, 2o:20 i 21:21), Sanja Belobaba s dva odlična servisa donosi tri set lopte (24:21). I onda je uslijedila dramatična završnica seta. Tara Dujmović napad puca izvan trenera, a nakon toga Zagrepčanke čak tri puta zaustavljaju Elu Badanjak i preokreću na 25:24. Na set loptu serviraju van terena (25:25), potom rade duplu loptu (26:25), a set Karlovčankama donosi Badanjak dobrim napadom (27:25).

Do 10:10 u drugom setu igralo se poen za poenom. Tada su domaće uzele tri u nizu i povele 13:10, ali Don Bosco je serijom 7:3 preokrenuo na 17:16. Vodile su gošće i 19:17, a onda je, ponajviše zahvaljujući odličnim servisima Dorotee Kolaković, Karlovac preokrenuo na 22:19. Dujmović zabija smeč za 24:21, a potom i sjajno servira, gošće griješe pa domaće s 25:21 dolaze do 2:0 u setovima.

Odličan početak trećeg seta i vodstvo 7:2 dalo je nadu domaćim navijačima da bi Karlovčanke večerašnju utakmicu mogle riješiti u tri seta. Međutim, tada kao da je počela neka druga utakmica. Zagrepčanke su uspjele bitno podignuti razinu igre, domaće su upale u probleme s prijemom servisa, otupio je i napad, postale su dekoncentrirane i krenuo je preokret. Serijom 10:1 Don Bosco je došao do prednosti 12:8, kod 12:10 je serijom 6:0 otišao na 18:12 i vrlo uvjerljivo s 25:16 smanjio rezultat. A sličan scenarij vidjeli smo i u četvrtoj dionici utakmice. Karlovčanke su povele 4:2, a onda su Zagrepčanke preokrenule na 9:7. Potom su digle prednost na 18:11, Karlovčanke se malo primakle na 20:16, ali set je s 25:20 otišao na stranu gošći.

Kad su Zagrepčanke odlučujući peti set otvorile vodstvom 3:0, činilo se da su Karlovčanke u ‘knock downu’ i da će doživjeti poraz. Međutim, odličnim servisima Tjaše Malnar preokrenule su na 6:3 i uskoro otišle na 11:5. Gošće su smanjile na 11:7, a potom i na 13:10. No, onda su pogreškom u polju Karlovčankama donijele meč loptu (14:10), a potom je njihova tehničarka napravila duplu loptu za konačnih 15:10 i pobjedu Karlovca.

Karlovčanke odlaze na zimsku stanku kao osmoplasirane s 15 bodova, a sezonu nastavljaju 11. ili 12. siječnja gostovanjem u Novoj Gradiški.