12C° Karlovac

12C° Duga Resa

14C° Ogulin

12C° Ozalj

Odbojkašice Karlovca nadigrale i Kitro Varaždin, posebno dobro odigrale drugi i treći set

U prijateljskom susretu odigranom na pet setova Karlovčanke su slavile rezultatom 4:1.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca ostvarile su novu pobjedu u sklopu priprema za novu sezonu. Večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u prijateljskoj utakmici, nadigrale ekipu Kitra Varaždina rezultatom 4:1 u setovima.

Treneri su dogovorili da će odigrati susret u pet setova bez obzira na rezultat, pa su obojica imali dosta prostora za rotacije i kombinacije. Varaždinkama je nedostajala najbolja igračica, a Karlovčanke su večeras bile kompletne – u sastav su se vratile Badanjak i Šimić, koje su izostale protiv zaprešićkog Neba. Dvoboj je bio prilično dobar, vrlo borben s obje strane, a ono što veseli je vidljiv napredak u karlovačkim redovima u odnosu na prethodnu provjeru. Karlovčanke su pokazale posebno dobru igru u drugom i trećem setu, u kojima su potpuno dominirale nad Varaždinkama, a i sam trener Zec je nakon susreta potvrdio kako još ima jako puno prostora za napredak.

I večeras su Karlovčanke u utakmicu ušle slabije, kao i protiv Neba. S druge strane, Varaždinke su bile izuzetno agresivne, pokretljive, odlično igrale u obrani i povele 15:5 u prvom setu. Tek tada su se domaće uspjele posložiti i počele igrati svoju prepoznatljivu igru. Topile su prednost gošći i došle na samo poen zaostatka (19:18), a na istom su razmaku bile i pri 20:19 i 21:20. Onda su Varaždinke uzele tri poena u nizu i došle do set lopte (24:20), na koju se jedna od domaćih igračica ‘upecala’ u mrežu i set je otišao gošćama s 25:20.

Dva odlična seta karlovačkih odbojkašica

S odličnom igrom iz druge polovice prvog seta Karlovčanke su nastavile i u drugom. Imale su kvalitetan prijem servisa, bile raznovrsne i učinkovite u napadu, igrale požrtvovnu obranu i povele 15:6. Kako je set odmicao, dizale su prednost i uskoro došle do set lopte (24:11). Jednu su Varaždinke spasile, a onda je Dujmović iz druge linije poentirala za 25:12 i 1:1 u setovima. S dominacijom su domaće odbojkašice nastavile i u trećoj dionici susreta. Na početku su se odlijepile na 11:3 i otišle na 17:7. Nakon toga je uslijedilo razdoblje bolje igre gošći, koje su uspjele smanjiti na 19:14, ali samo zakratko. Karlovčanke su uskoro stigle do 23:15, potom i 24:17. Prvu set loptu nisu iskoristile, ali na drugu je Luketić spretno reagirala na mreži i donijela 25:18.

Nove rotacije u domaćem sastavu u četvrtom setu pomogle su Varaždinkama da dođu do daha. Povele su 9:4, imale su i 13:7, ali onda su ponovo Karlovčanke preuzele konce igre u svoje ruke i fenomenalnom serijom 14:2 preokrenule na 21:15. Gošće su se uspjele vratiti i poravnati na 22:22, no Karlovčanke su ipak stigle do dvije set lopte (prve na 24:23, a druge na 25:24). Na drugu je Vrbanić uputila vrlo dobar servis, kojeg Varaždinke nisu uspjele ukrotiti pa je i četvrti set otišao na stranu karlovačke ekipe (26:24). U posljednjem petom setu trener Zec izvukao je iz igre i prvu tehničarku Luketić pa je igrom dirigirala mlada Dančula. Varaždinke su otvorile set vodstvom 5:0, no onda se kombinirani i pomlađeni karlovački sastav posložio te prvo poravnao na 10:10, a onda i poveo 16:12. Uskoro su domaće došle do set lopte (24:17), Varaždinke su dvije spasile, ali na treću su poslale servis izvan igrališta za konačnih 25:19.

U subotu od 11 sati odbojkašice Karlovca nastupaju u Zagrebu na vrlo jakom turniru, na kojem će odmjeriti snage sa superligaškim ekipama Dinama i Osijeka.

Ivana Magdić i Katja Obajdin iz slunjske Korane kadetske prvakinje Hrvatske u tandemu