Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Odbojkašice Karlovca osvojile naslov pobjednica Kupa regije Sjever

Nakon izgubljenog prvog seta 25:16, Karlovčanke su u nastavku susreta dominirale i s 25:16, 25:14 i 25:16 došle do naslova.

Odbojkašice Karlovca osvojile su naslov pobjednica Kupa regije Sjever. U finalnoj utakmici, odigranoj večeras u Zagrebu, pobijedile su ekipu Novog Zagreba rezultatom 3:1 u setovima.

Iako su Karlovčanke sada u rangu više od Zagrepčanki, trener Goran Zec je uoči susreta suparnice ipak ocijenio blagim favoritkinjama. Prije svega jer se finale igralo na njihovom terenu, a i riječ je o vrlo kvalitetnoj ekipi protiv koje morate odigrati na visokoj razini ako želite doći do pobjede. U uvodnom setu karlovačke su odbojkašice prilično griješile i bile pod dojmom gostujućeg terena, međutim u nastavku susreta oslobodile su se grča, zaigrale čvršće u bloku i kvalitetnije u obrani i napadu te potpuno zasluženo došle do pobjedničkog pehara.

Krenule su Karlovčanke u utakmicu vodstvom 3:1, ali brzo su Zagrepčanke preokrenule na 9:5. Vratio se Karlovac na 9:9, ali je opet popustio i domaće su došle do prednosti 17:13. Uspjele su se Karlovčanke ponovo primaknuti na 18:16, ali onda su vrlo loše odigrale nastavak seta, Zagrepčanke su uzele sedam poena u nizu i dobile ga s 25:16. U drugoj dionici utakmice domaće su vodile 9:6, no Karlovčanke su napravile ključnu seriju 10:2 i preokrenule na 16:11. Zagrepčanke su se primakle na 18:15 i 19:16, ali završnica seta pripala je karlovačkim odbojkašicama, koje su osvojile šest uzastopnih poena i s 25:16 poravnale rezultat u setovima.

Bolje su domaće otvorile treći set i povele 6:2, ali uzvratile su Karlovčanke serijom 7:1 i preokrenule na 9:7. Neizvjesno je bilo do 12:10 za karlovačke odbojkašice, koje su tada osvojile osam poena u nizu, otišle na 20:10 i mirno set privele kraju s 25:14. U četvrtom je bilo izjednačeno do 9:8 za Karlovčanke. Tada su uzele pet poena zaredom i odmakle na 14:8, a kod 15:10 napravile su novu seriju od šest uzastopnih poena, dignule vodstvo na nedostižnih 21:10 i s 25:16 završile utakmicu i osvojile naslov pobjednica Kupa regije Sjever.

U 1. kolu Hrvatskog kupa Karlovčankama bi na njihovom parketu protivnik trebala biti jedna od četiri najjače hrvatske superligaške ekipe, što će za karlovačke ljubitelje odbojke svakako biti prava poslastica.

(foto: Maja Rušnov-Grubešić)