13C° Ogulin

13C° Ozalj

13C° Slunj

Odbojkašice Karlovca osvojile pripremni turnir u konkurenciji superligaša Dinama i Osijeka!

Karlovčanke su nadigrale Zagrepčanke s 2:1, a Osječanke s 3:0 u setovima.

Sjajna vijest stigla je maloprije iz Zagreba: odbojkašice Karlovca pobjednice su pripremnog turnira kojeg su danas odigrale u konkurenciji superligaških ekipa Dinama i Osijeka!

Nakon domaćeg pripremnog dvoboja s Kitrom Varaždinom, odigranog u četvrtak, ustvrdili smo da karlovačka ekipa jako dobro napreduje i igra sve bolje i bolje. A danas je i nas uspjela iznenaditi sjajnim ostvarenjem u izuzetno jakoj konkurenciji. Turnir se igrao po sustavu svatko sa svakim, a svaka utakmica igrala se u tri seta.

Karlovčanke su prvo izašle na dvoboj s domaćinom, zagrebačkim Dinamom, i pobijedile 2:1. Prva dva seta dobile su 27:25 i 25:23, a treći, u kojem je trener Goran Zec napravio određene rotacije u sastavu, otišao je na stranu Zagrepčanki rezultatom 25:18. Ogled s Osječankama ponudio je tri vrlo neizvjesna seta i veliku borbu za svaki poen, a karlovačke su odbojkašice pokazale izniman karakter i stabilnost. Na koncu su slavile s 3:0 u setovima (25:23, 27:25, 26:24) i postale pobjednice turnira.

Trener Goran Zec bio je jako zadovoljan odigranim utakmicama, u kojima su njegove igračice prikazale najbolju igru u dosadašnjem tijeku priprema. Bile su pune ritma, agresivne i borbene, ali u ključnim trenucima setova i vrlo smirene i psihološki čvrste i karakterne. Današnje dvije utakmice potvrdile su da karlovačke odbojkašice iz utakmice u utakmicu rastu u formi i da bi u novom prvenstvu mogle igrati bitnu ulogu u borbi za naslov prvakinja i plasman u viši rang. Jer u istom danu, u razmaku od samo par sati, pobijediti dvije superligaške ekipe, i to ekipe koje se nemaju namjeru boriti za opstanak u najvišem rangu, nije mala stvar i zaslužuje svaku pohvalu. A ono što je najbolje je tvrdnja trenera Zeca nakon današnjeg turnira: imamo još prostora za napredak!

Rukometaši Karlovca očekivano uvjerljivo nadigrali posljednjeplasiranu momčad Mornara