14C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

13C° Slunj

Odbojkašice Karlovca senzacionalno osvojile sva tri boda na gostovanju u Novoj Gradiški

Igračice trenera Zeca odigrale su najbolju ovosezonsku utakmicu i zasluženo osvojile možda i ključne bodove za opstanak u ligi.

Pravo malo čudo napravile su odbojkašice Karlovca večeras u Novoj Gradiški, u utakmici 4. kola skupine za opstanak u Prvoj hrvatskoj ligi. Pobijedile su domaću ekipu Nove Gradiške rezultatom 3:0 u setovima i napravile ogroman korak prema ostanku u društvu prvoligašica.

Karlovčanke protiv Nove Gradiške u dva odigrana dvoboja osnovnog dijela sezone nisu uzele niti boda, iako su u oba dobro parirale. Ali zato su sve naplatile večeras. Odigrale su svoju najbolju ovosezonsku utakmicu, u potpunosti nadigrale favoriziranog domaćina i osvojile možda i presudna tri boda u borbi za opstanak. Jer večerašnjim bodovima nisu se nadali ni najveći navijači karlovačkih odbojkašica, a možda ni one same. Bile su silno agresivne u svakom poenu, borbene i koncentrirane, diktirale su igru i niti jedan poen nisu poklonile domaćoj ekipi.

Prvi set otvorile su vodstvom 3:1 i držale ga do 7:7. Tada su serijom 4:1 otišle na 11:8, a potom napravile još jednom istu seriju i digle prednost na 15:9. Kako je set odmicao, karlovačko vodstvo je raslo sve do 23:12. Nakon dva uzastopna poena domaće ekipe, Karlovčanke su stigle do set lopte (24:14) i onda realizirale drugu za 25:15.

Na početku druge dionice susreta Karlovčanke su na servis Melani Brite Luketić povele 10:0! U potpunosti su kontrolirale igru i uskoro došle do 22:13. Međutim, tada im se dogodila jedina ‘crna rupa’ u večerašnjem ogledu. Domaće su napravile veliku seriju 9:0 i poravnale na 22:22. Bilo je malo straha da bi karlovačke odbojkašice, ako izgube ovaj set, mogle psihološki potonuti, no to se, srećom, nije dogodilo. U najbitnijim trenucima bile su koncentrirane, uzele sljedeća tri poena i s 25:22 došle do 2:0 u setovima i osigurale minimalno bod.

Već time što su na teškom gostovanju u Novoj Gradiški osigurale barem bod bio je veliki uspjeh, ali one se time nisu zadovoljile, već su u trećem setu doslovno pomele domaću ekipu. Povele su 9:3, potom sjajnom serijom 9:1 digle prednost na 18:4 i s 25:10 završile utakmicu.

Nakon 4. kola Karlovčanke su se vratile na 3. mjesto skupine sa 17 bodova, dva više od pretposljednje Drenove, a sljedećeg vikenda, kad su trebale biti slobodne, odigrat će odgođenu utakmicu 2. kola u Kostreni s posljednjeplasiranom domaćom ekipom.