Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Odbojkašice Karlovca u pripremnoj utakmici izgubile od zagrebačkog Don Bosca

Domaćim igračicama nedostajalo je energije, agresije i koncentracije te su jako puno oscilirale tijekom utakmice.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca danas su u Sportskoj dvorani, u pripremoj utakmici, poražene od zagrebačkog Don Bosca s 3:2 u setovima.

Dogovorom trenera, utakmica se igrala u pet setova bez obzira na krajnji rezultat, a Karlovčanke danas nisu imale svoj dan. Nedostajalo je u njihovim redovima i energije i agresije, a ponajviše koncentracije. Jako su oscilirale pa su znale osvajati poene u nizovima i odigrati vrlo dobra razdoblja, ali odmah nakon toga i gubiti poene u serijama i upadati u ‘crne rupe’.

Nakon izjednačenog početka prvog seta, Zagrepčanke su se odvojile na 12:9. Imale su i 15:13, ali onda su domaće odličnim servisima napravile seriju 6:1 i preokrenule na 19:16. Kod 23:17 gošće uzimaju pet uzastopnih poena i smanjuju na 23:22, ali Karlovčanke ipak uzimaju set s 25:22. Dobro su domaće krenule u drugu dionicu susreta i povele 4:1. Kod 9:8 Zagrepčanke preokreću na 12:9, Karlovčanke poravnavaju na 12:12, ali onda s nekoliko slabih prijema servisa omogućavaju gošćama da ponovo povedu (16:12). Imale su Zagrepčanke 21:14, a onda su odbojkašice trenera Zeca napravile seriju 6:1 i primakle se na 22:20. Međutim, preokret nisu uspjele napraviti i Don Bosco je s 25:21 poravnao rezultat u setovima.

U trećem setu Karlovčanke su krenule slabo i vrlo brzo su Zagrepčanke došle do 14:7. Tada su zaigrale bitno bolje i serijom 8:1 poravnale na 15:15. Nadali smo se da su izašle iz krize i da bi mogle u potpunosti preokrenuti treću dionicu utakmice, ali uslijedilo je par loših prijema servisa i Zagrepčanke su se ponovo odvojile (19:15) i dobile set 25:16. Sa slabim prijemima servisa Karlovčanke su nastavile i u četvrtom setu, što su igračice Don Bosca iskoristile, povele 12:4 i glatko dobile set s 25:13. U završnom petom setu dobrim servisima domaće su povele 6:1, ali kod 8:3 upadaju u ‘crnu rupu’ i gošće s osam uzastopnih poena preokreću na 11:8. Kod 17:13 za Don Bosco ponovo se bude Karlovčanke, preokreću na 19:17 i osvajaju set s 25:22.

U četvrtak će karlovačke odbojkašice put Umaga na četverodnevne mini pripreme, na kojima bi trebale odigrati još dvije pripremne utakmice.