10C° Ozalj

9C° Slunj

Odbojkašice Karlovca u prvoj pripremnoj utakmici poražene od zaprešićkog Neba

Karlovčanke su napravile velik broj pogrešaka, no za ovu fazu priprema to je potpuno razumljivo.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca danas su u Sportskoj dvorani odigrale prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu i u njoj izgubile od zaprešićkog Neba rezultatom 4:1 u setovima.

Dogovorom trenera susret se igrao u pet setova bez obzira na krajnji ishod, a Zaprešićanke su pokazale više i zasluženo pobijedile. Trener Goran Zec priliku je dao svim igračicama koje je imao na raspolaganju pa su za karlovačku ekipu po prvi puta zaigrale i Matea Vinski i Laura Šimić, pridošlice iz dugoreškog Plavog zmaja. Domaće su napravile velik broj grešaka i ponajprije to ih je stajalo poraza, ali u ovoj fazi priprema je to razumljivo jer su, nakon napornog fizičkog rada, tek krenule s loptačkim treninzima. Trener Zec imat će do početka sezone definitivno još puno posla, no djevojke su pokazale potencijal i ako ih uspije dobro posložiti, u što ne sumnjamo, trebale bi biti kandidatkinje za visok plasman.

Početak utakmice Karlovčanke su ‘prespavale’. Imale su velikih problema s prijamom servisa, a time i organizacijom napada, pa su Zaprešićanke povele 11:1. Tek nakon druge minute odmora, u kojoj im je trener Zec ‘servirao jezikovu juhu’, trgnule su se i zaigrale bolje. Uspjele su se primaknuti na 20:16, ali gošće su sačuvale stečenu prednost i uzele prvi set s 25:19. U drugom su karlovačke odbojkašice već djelovale znatno ozbiljnije, ali igrale su na mahove. Vodile su od početka sve do 16:14, ali su im onda gošće uzele pet poena u nizu i preokrenule na 19:16. Karlovčanke poravnavaju na 19:19 i 22:22, ali završnicu seta odigravaju slabo i gube ga rezultatom 25:22.

Treću dionicu utakmice danas su odigrale najbolje. Na početku su povele 4:1 i držale sigurnu prednost do 15:10. Tada im se Zaprešićanke primiču na 18:16, ali Karlovčanke uzvraćaju s pet uzastopnih poena, bježe na 23:16 i osvajaju set s 25:19. Već od kraja tog trećeg seta trener Zec je polako počeo uvoditi igračice s klupe, a one su se ispočetka dobro snašle na parketu i veći dio četvrtog seta provele u vodstvu. Međutim, kod 15:10 su počele s oscilacijama. Gošće su uzele pet poena u nizu i poravnale, ali Karlovčanke su uzvratile sa četiri uzastopna poena, povele 19:15 i činilo se da će uspješno set privesti kraju. Nažalost, opet su popustile, Zaprešićanke su preokrenule na 21:19 i osvojile set s 25:20.

U završnom petom setu domaće su pale i gošće su odmah na početku došle do 10:4. Imale su i 18:10, a karlovačke su odbojkašice uspjele smanjiti na 19:14, no to je bilo sve što su postigle. Do kraja utakmice osvojile su još samo jedan poen pa su Zaprešićanke slavile s uvjerljivih 25:15.

Sljedeće subote karlovačke će odbojkašice nastupiti na turniru u Zagrebu u organizaciji OK Dinamo.

Ilovac izbacio Vatrogasca, Vojnić ’95 uvjerljiv protiv Korane, Duga Resa 1929 deklasirala Šišljavić