16C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Odbojkašice Karlovca u Zagrebu očekivano izgubile od vodećeg Dinama

Karlovčankama se u prvom setu ozlijedila tehničarka Melani Brita Luketić, pa je drugu i treću dionicu susreta zaigrala mlada Tea Šolić.

Odbojkašice Karlovca danas su u Zagrebu, u utakmici 11. kola Prve hrvatske lige, očekivano poražene od vodećeg Dinama rezultatom 3:0 u setovima.

Karlovčanke su odigrale dobru utakmicu, ne može im se osporiti borbenost i htijenje, dale su koliko u ovom trenutku mogu, ali Dinamo je puno jači i kvalitetniji, a to potvrđuje i ljestvica lige. Zagrepčanke su vodeće bez poraza, do ovog susreta izgubile su samo pet setova i danas su u potpunosti opravdale ulogu favorita. Dodatni udarac za karlovački sastav bila je ozljeda tehničarke Melani Brite Luketić, koja je ozlijedila ruku u prvom setu, pa je u drugom i trećem u vatru morala mlada Tea Šolić. I treba naglasiti da je svoje prve prvoligaške minute odigrala korektno i vrlo hrabro.

Zagrepčanke su otvorile utakmicu vodstvom 5:1 pa je trener Zec odmah bio primoran pozvati minutu odmora. Držale su domaće 4-5 poena prednosti do rezultata 12:8, a onda je kod 14:8 karlovački trener uzeo drugi odmor. Kod 16:10 karlovačke odbojkašice osvajaju tri poena u nizu i primiču se na 16:13, ali odmah su domaće uzvratile istom mjerom, ponovo odmakle na 19:13 i dobile prvi set s 25:17.

Unatoč izlasku Luketić s parketa, Karlovčanke su dobro otvorile drugu dionicu igre i povele 3:1. Držale su vodstvo do 7:5, a onda su Zagrepčanke s pet uzastopnih poena preokrenule na 10:7. Naše igračice dobivaju sljedeća dva poena i smanjuju na 10:9, a na samo poen zaostatka bile su i pri rezultatu 11:10. Tada ‘dinamovke’ preuzimaju konce igre u svoje ruke i serijom 9:1 odmiču na 20:11. Karlovčanke su u završnici seta smanjile na 22:16, ali domaće su ipak rutinski završile posao i još jednom s 25:17 uzele set.

Dobro je Karlovac parirao i na početku trećeg seta. Držao je egal do 4:4, a onda su Zagrepčanke serijom 5:1 otišle na 9:5. Uskoro su digle prednost na 13:7, a onda sa četiri poena u nizu i na 17:7, te okončale utakmicu s uvjerljivih 25:11.

Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje pulski Veli Vrh, koji je protivnik protiv kojeg se, uz vrlo dobru igru, može nadati bodovima.

Jučer su u središtu Hrvatskog odbojkaškog saveza izvučeni parovi osmine finala Kupa Snježane Ušić, u kojoj će Karlovac, kao pobjednik Kupa regije Središte, ugostiti superligašku ekipu Olimpika iz Zagreba. Ta utakmica trebala bi se igrati u srijedu, 18. prosinca.