4C° Ogulin

-0C° Ozalj

-0C° Slunj

Odbojkašice Plavog zmaja nadigrale Vrbovec i upisale drugu uzastopnu pobjedu

Malo neizvjesnosti bilo je samo krajem prvog seta, a u preostala dva Dugorešanke su potpuno dominirale

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 8. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile ekipu Vrbovca s 3:0 u setovima i upisale svoju drugu uzastopnu pobjedu.

Dugorešanke su odigrale jednu vrlo zrelu utakmicu i, osim u završnici prvog seta, gdje je bilo malo neizvjesnosti, potpuno dominirale nad suparnicama. Od početka do kraja imale su konce igre u svojim rukama pa je trener Dino Vasiljević krajem drugog i trećeg seta mogao pružiti priliku i igračicama s manjom minutažom.

Odličan i koncentriran ulazak u dvoboj ‘zmajice’ su potvrdile vodstvom 10:3. U završnicu seta ušle su s velikom prednošću 20:10, no Vrbovčanke su osvojile 6 poena u nizu i smanjile na 20:16. Kod 23:18 za Plavi zmaj gošće se s nova dva poena primiču na 23:20 i donose malu neizvjesnost, no samo za kratko jer su ‘zmajice’ osvojile potrebna dva poena i dobile prvi set s 25:20. Drugi Dugorešanke otvaraju s 5:1 i odvajaju se na 13:7. Vrbovčanke smanjuju na 13:10, ali uslijedila je serija domaćih igračica od čak 10 uzastopnih poena (23:10) i glatko osvajanje seta s 25:12. I početkom trećeg Dugorešanke su se brzo odvojile na 8:2. Kod 11:8 ponovo rade veliku seriju 12:2 i odlaze na 23:10, ali gošće koriste to što je trener Vasiljević izvukao iz igre glavne igračice i sa 6 uzastopnih poena smanjuju na 23:16. Međutim, većeg zapleta nije bilo jer su ‘zmajice’ dovršile set s 25:17 i osvojile nova tri boda.

Odbojkašice Karlovca sutra od 17 sati u Sportskoj dvorani dočekuju ekipu Siska.

Aquaestil u unaprijed odigranom susretu 8. kola Superlige upisao pobjedu nad zagrebačkom Mladosti