Radio Mrežnica
Podijeli

Odlagalište u Bosiljevu bit će sanirano

Rekao je za Radio Mrežnicu načelnik Bosiljeva Josip Kasun. – Na sreću opasnog otpada nema pa će posao sanacije povjeriti dugoreškoj Čistoći.

– Nije to odlagalište nekih većih razmjera. Uglavnom se to odnosi na otpad proizveden u kućanstvima. Na tom smetlištu nema opasnog otpada. Osigurat ćemo u rebalansu ove godine sredstva, kontaktirali smo već i Čistoću iz Duge Rese i oni će izaći na lice mjesta. Napravit ćemo i troškovnik, ako treba i nekakve geodetske snimke količine tog otpada i do vjerujem do konca godine sanirati tu lokaciju odnosno odvesti smeće tamo gdje i pripada – na odlagalište Ilovac.

A kako bi spriječili da se ovo odlagalište ponovo napuni smećem, Općina će napraviti izmjene u novom koncesijskom ugovoru za odvoz i zbrinjavanje otpada. Kante će tako morati imati svi stanovnici, htjeli to ili ne.

– U pripremi smo novog natječaja za dodjelu koncesije za odvoz i zbrinjavanje smeća s područja općine Bosiljevo i sasvim sigurno ćemo uključiti ama baš svako domaćinstvo s područja općine. Na žalost to do sada nije bio slučaj, a upravo uz neposrednu lokaciju ovog divljeg odlagališta su naselja tj. domaćinstva koja nisu u sustavu odvoza. Postavit ćemo se vrlo oštro i svaka kuća će biti zadužena s kantom, bez obzira hoćeli biti otpora ili ne, zaključio je Kasun.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više