15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Odlična partija rukometaša Karlovca i zaslužena uvjerljiva pobjeda nad premijerligašem Bjelovarom

Karlo Capan bio je najbolji strijelac domaće ekipe sa 6 pogodaka, a Begić i Dominik Smojver su dali po 4. Raspoložen je bio i vratar Glumac s 9 obrana.

KARLOVAC – U prvoj pripremoj utakmici uoči nastavka sezone u Prvoj hrvatskoj ligi Jug, rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani pobijedili momčad Bjelovara rezultatom 32:25.

Vrlo zadovoljna mogla je biti trenerica Tatjana Rašić nakon večerašnjeg ogleda s bjelovarskim premijerligašem, jer karlovački su rukometaši pokazali jako dobru igru. Posebno dojmljivo odigrala je prvo poluvrijeme nominalno udarna postava, koja je bila efikasna u napadu i vrlo čvrsta u obrani, te je za 30 minuta igre napravila prednost od čak 9 pogodaka. U nastavku susreta karlovačka je trenerica odmorila svoje glavne igrače, no i njihove zamjene odigrale su dobrih 20-25 minuta, a tek u završnici domaći su prokockali nekoliko napada i omogućili Bjelovarčanima da ublaže poraz.

Od samog početka Karlovac je poveo i čvrsto držao prednost. U 11. minuti Capan je zabio za 7:4, a samo četiri minute kasnije, nakon gola Dominika Smojvera, domaći su otišli na +5 (10:5). Kod 10:7 karlovački su rukometaši napravili seriju 5:0, odvojili se na 15:7 i na odmor otišli s velikih, ali potpuno zasluženih 19:10. U nastavak je, kako smo spomenuli, krenula nova postava, u kojoj je na vratima još neko vrijeme ostao Glumac, a povremeno ulazio Capan. I taj sastav odigrao je dobro, odmah na početku došao do +10 (20:10) i držao stečenu prednost sve do 53. minute i rezultata 30:20. U posljednjih sedam minuta Karlovčani su prokockali nekoliko napada, što je omogućilo gostima da smanje poraz.

Karlo Capan je sa 6 pogodaka predvodio strijelce karlovačke ekipe, Begić i Dominik Smojver su dali po 4, Domagoj Smojver, Bačić, Frketić i Horvat po 3, Hrvojević 2, a Mrljak, Bosiljevac, Baršić i Makarun po 1 gol. Glumac je upisao 9, a Domjančić 3 obrane, Radočaja nije bilo u sastavu.

Sljedeći pripremni ogled Karlovčani će odigrati u srijedu u gostima kod premijerligaša Sesveta.