Gradonačelnik Ogulina Darinko Domitrović ističe da je grad spreman za novi vodeni val. Građanima savjetuje da ne paničare te da će svi zajedno svladati novi vodeni val. "Nadamo se da neće biti kao ovaj posljednji", dodao je Domitrović.
Zbog nadolazećih oborina, ne treba stvarati paniku, ali građani trebaju biti na oprezu, kao i sve službe koje su u pripravnosti i spremne, ako bude potrebno, boriti se s novim količinama vode izvan riječnih korita, kaže gradonačelnik.
Ogulinci su pozvani da se opskrbe vodom, hranom i lijekovima, zlu ne trebalo, preuzmu vreće s pijeskom.