Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Ogulin i Dubovac-Gaza pobijedili u Bujama i Crikvenici, Karlovac II uzeo bod u Kašteliru

Ogulinci će prezimiti na drugom, a ‘crno-žuti’ na trećem mjestu ljestvice. Karlovac II je trenutno peti, ali s dvije utakmice manje.

U današnjim susretima 9. kola Druge hrvatske lige Zapad, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone, rukometaši Ogulina i Dubovca-Gaze slavili su u Bujama i Crikvenici, dok je Karlovac II u Kašteliru osvojio bod.

Ogulinci u nastavku ‘slomili’ domaćina

Ogulinci su u Bujama nadigrali domaću momčad Buja 53 rezultatom 35:26 i opravdali status favorita. Nisu nastupili u kompletnom sastavu i dosta su se mučili na početku utakmice, ali kasnije su se posložili, preuzeli konce utakmice u svoje ruke i zasluženo osvojili bodove. Nakon početnih 2:0 za Ogulin, domaćin je serijom 8:2 preokrenuo na 8:4. Ogulinci u 18. minuti poravnavaju na 10:10, potom prelaze u minimalno vodstvo i na odmor odlaze s +3 (16:13). U nastavku su u potpunosti dominirali. U 41. minuti dignuli su prednost na 20:15, a kada su u 49. poveli 26:17 skroz su prelomili susret u svoju korist. Antonio Drašković sa 7 pogodaka bio je najefikasniji u ogulinskom sastavu, Mihelić je dao 6, Matijašić 5, Kosanović i Marko Poljak po 4, Turković 3, Porubić i Andrija Poljak po 2, a Brozović i Puškarić po 1 gol.

Prezeljeva momčad umalo u završnici prokockala pobjedu

‘Crno-žuti’ su u vrlo napetom dvoboju u Crikvenici slavili nad momčadi Selca rezultatom 25:24. U prvom poluvremenu bili su prilično nervozni i napravili veliki broj grešaka. U nastavku su zaigrali bolje, ali su greškama u završnici umalo prosuli oba boda. Do 23. minute i rezultata 12:12 utakmica je bila potpuno izjednačena, a potom je domaćin poveo 15:12 i otišao na poluvrijeme sa 16:13. Karlovčani odlično otvaraju nastavak i serijom 7:1 preokreću na 20:17. Na krilima raspoloženog vratara Šagovca, koji je presudio dvoboj, u 51. minuti imali su +4 (24:20). Međutim, nisu utakmicu uspjeli mirno privesti kraju. Selce je u 59. minuti poravnalo na 24:24 i kreiralo dramu. Srećom, Kordić je poentirao za 25:24, a potom su se Karlovčani uspjeli obraniti i odnijeti oba boda. Najraspoloženiji u sastavu trenera Prezelja bio je Luka Kordić s 9 pogodaka, Luketić je dao 7, Belavić, Marić i Benčan po 2, a Bešenić, Mandić i Cvitanović po 1 gol.

Mladim Karlovčanima poništena dva pogotka u zadnjem napadu

Mlada momčad Karlovca II večeras je u Kašteliru odigrala s domaćim 28. aprilom neodlučeno 22:22. U nekompletnom sastavu, protiv fizički moćnijeg suparnika, te u vrlo teškim uvjetima, igrači koje je večeras vodila Tatjana Rašić umjesto Miodraga Višnića odigrali su jako dobru utakmicu i prava je šteta što nisu nagrađeni pobjedom. Na početku su poveli 3:0, domaćin ih je sustigao u 25. minuti kod 8:8, ali su na odmor ipak odnijeli jedan pogodak viška (11:10). U izuzetno izjednačenom nastavku 28. april je u 48. minuti došao do +2 (19:17), ali su Karlovčani kod 21:19 postigli tri uzastopna pogotka i preokrenuli na 22:21. Domaćin je uspio poravnati, a onda je u posljednjih 35 sekundi, nakon minute odmora, Karlovac II imao napad za pobjedu. Prvo je Balen zabio, ali suci Dragija i Miler iz Dubrave Vrbovečke su dosudili prekršaj i vratili loptu Karlovčanima na devet metara. Onda je isto učinio i Benić, ali suci su ponovo vratili na deveterac, da bi u zadnjim sekundama Debelić primio loptu na crti šesterca u prilici za pogodak i pod prekršajem, no suci su mu dosudili korake pa je na semaforu ostalo 22:22. Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bili su Dario Magdić i Jure Stipetić s po 5 pogodaka, Benić je zabio 4, Grčić 3, Balen i Šalković po 2, a Dujmić 1 gol.

Naslov jesenskog prvaka osvojila je Arena-Pula sa 16 bodova, ispred Ogulina sa 14 i Dubovca-Gaze s 12 bodova. Karlovac II je trenutno na 5. mjestu ljestvice sa 7 bodova, ali nije odigrao dvije odgođene domaće utakmice protiv Buja 53 i Selca.