3C° Ogulin

5C° Ozalj

Ogulinci izgubili u Puli i propustili smanjiti zaostatak za vodećom Arenom

Luka Turković bio je najraspoloženiji u ogulinskom sastavu s 9 pogodaka.

Rukometaši Ogulina večeras su u Puli, u utakmici 15. kola Druge hrvatske lige Zapad, poraženi od domaće momčadi Verude rezultatom 33:28 i propustili veliku priliku ponovo se primaknuti vodećoj Areni na samo bod zaostatka.

Nakon prošlotjednog poraza od Karlovca II činilo se da su ogulinski rukometaši otpali iz utrke za titulom, no priliku im je ponudio Zamet II, koji je jučer u Puli nadigrao vodeću Arenu. Nažalost, Kosanovićeva momčad na večerašnju je utakmicu doputovala oslabljena, odigrala nedovoljno dobro i prokockala priliku za smanjenje bodovnog zaostatka.

Držali su Ogulinci priključak do 10. minute i rezultata 5:4, a onda su domaći sa četiri uzastopna pogotka pobjegli na +5 (9:4) i na poluvrijeme odnijeli sedam pogodaka viška (18:11). U 39. minuti, pogotkom Porubića, Ogulinci smanjuju na 21:17, ali s tri uzastopna gola Puljani se ponovo odvajaju na +7. U završnici, u 52. minuti, Gašparović zabija za 26:23 i pruža svojoj momčadi nadu u eventualni preokret. Bili su Ogulinci još u četiri navrata na tri pogotka manjka, ali zaostatak nisu uspjeli anulirati pa su ostali praznih ruku.

Luka Turković s 9 pogodaka predvodio je ogulinske strijelce, Porubić je dao 6, Mihelić 4, Kosanović 3, a Drašković, Gašparović i Andrija Poljak po 2 gola.

Dubovac-Gaza je jučer slavila u Kašteliru nad 28. aprilom 32:22, a Karlovac II je poražen na gostovanju kod Selca 35:34. Nakon 15. kola Ogulin je ostao drugoplasiran s 22 boda, tri manje od pulske Arene, Dubovac-Gaza je treća s 20, a Karlovac II je pao na 5. mjesto sa 16 bodova. U sljedećem kolu Ogulinci dočekuju 28. april, Dubovac-Gaza vodeću Arenu, a Karlovac II Verudu.

ODBOJKA

‘Kelteksice’ ispisale povijest: Ponovo nadigrale vukovarsku Ennu i po prvi puta ušle u polufinale Kupa Snježane Ušić!