-0C° Duga Resa

1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-1C° Slunj

Ogulinci kod kuće poraženi od Verude, Dubovac-Gaza upisala domaću pobjedu nad Zametom II

Andrija Poljak je u porazu Ogulina postigao 12 pogodaka, a Matija Belavić u pobjedi Karlovčana 8 golova.

KARLOVAC, OGULIN – Polovičan uspjeh ostvarili su naši županijski predstavnici u 7. kolu Druge hrvatske lige Zapad za rukometaše. Ogulin je kod kuće poražen od Verude, a momčad Dubovca-Gaze upisala je domaću pobjedu nad Zametom II.

Ogulinci su večeras u Gradskoj sportskoj dvorani u Ogulinu izgubili od pulske Verude rezultatom 40:39. Bili su oslabljeni neigranjem Turkovića i Gašija, no svejedno su cijeli susret proveli u vodstvu i imali priliku doći do treće ovosezonske pobjede. Iako nisu dobro odigrali obranu, efikasnom igrom u napadu to su uspjeli kompenzirati. Međutim, u samoj završnici ostali su praznih ruku.

Dva do tri pogotka viška imali su najčešće domaći u prvih 30 minuta igre i poluvrijeme priveli kraju vodstvom 21:18. Međutim, već početkom nastavka Puljani su ih uspjeli uloviti i igralo se pogodak za pogotkom sve do 47. minute i rezultata 31:31. U 48. minuti golom Porubića Ogulinci ponovo dolaze do +2 (33:31), a dva razlike imali su i u 49. minuti (34:32). Gosti poravnavaju i onda se sve do kraja igra gol za golom. Pri kraju 59. minute Puljani izjednačuju na 39:39, Ogulinci imaju napad na ulasku u posljednju minutu, ali ga ne uspijevaju realizirati pa gosti 13 sekundi prije kraja zabijaju za pobjedu.

Andrija Poljak s 12 pogodaka bio je prvo ime domaće ekipe, Puškarić je dao 8, David Stipetić 7, Porubić 5, Marko Poljak i Gašparović po 3, a Drašković 1 gol.

‘Žuti’ konačno dobri i u obrani i u realizaciji

Karlovački ‘žuti’ su protiv Zameta II iz Rijeke konačno spojili dobru igru u obrani s efikasnom u napadu, što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom 39:25, drugom ovosezonskom. Iako trener Prezelj nije mogao računati na Benčana, Holjevca i Gojsovića, karlovačka je momčad od prve do posljednje minute kontrolirala utakmicu i bez problema slavila.

Već u 7. minuti domaći su imali 7:2, a do odmora prednost su podigli na +8 (21:13). Mladi Riječani su puno bolje ušli u nastavak i serijom 6:1 u 37. minuti smanjili na 22:19, no onda je Prezeljeva momčad ponovo dodala gasa, odgovorila još boljom serijom (9:0), otišla na 31:19 i definitivno riješila pitanje pobjednika.

Matija Belavić bio je prvi strijelac domaćih s 8 pogodaka, Ćelić je dao 7, Vrgoč, Cvitanović i Kordić po 5, Luketić po 4, a Matijašić, Bajrić, Ivan Belavić, Mandić i Delač po 1 gol. Vratar Šagovac upisao je 16 obrana.

Momčad Karlovca II u ovom je kolu bila slobodna. Na trenutnoj ljestvici peti Ogulin i šesta Dubovac-Gaza imaju po četiri boda, a sedmi Karlovac II tri. U sljedećem kolu Ogulinci gostuju u Rovinju, a karlovački predstavnici igraju međusobno.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove