-5C° Ogulin

-3C° Ozalj

-5C° Slunj

Ogulinci kod kuće poraženi od vodeće Arene, ‘žuti’ izgubili u Kašteliru od 28. aprila

Luka Kordić sa 7 pogodaka bio je najbolji strijelac karlovačkog, a imenjak mu Turković sa 6 golova ogulinskog sastava.

OGULIN – Rukometaši Ogulina i Dubovca-Gaze upisali su poraze u večerašnjim susretima 12. kola Druge hrvatske lige Zapad. Ogulinci su na svom parketu izgubili od vodeće Arene rezultatom 29:25, a Karlovčani u Kašteliru od momčadi 28. aprila 32:26.

Ogulinski rukometaši pred punom su dvoranom ugostili lidera lige i odlično mu parirali četrdesetak minuta. Iako su Puljani u 13. minuti poveli 8:4, a u 18. minuti i 11:6, domaći su napravili seriju 6:1 i na poluvrijeme otišli s 12:12. Do 38. minute i rezultata 17:16 za Puljane Ogulinci su držali priključak, a onda su gosti sa četiri uzastopna pogotka otišli na 21:16 usmjerili dvoboj na svoju stranu. Sve do kraja susreta držali su stečenu prednost, domaći su u samoj završnici smanjili na -3 (27:24), ali ne i ugrozili pobjedu vodeće momčadi prvenstva.

Luka Turković sa 6 pogodaka bio je najraspoloženiji u ogulinskom sastavu, Stipetić, Puškarić i Andrija Poljak dali su po 4, Gašparović 2, a Brozović, Orle, Drašković, Gaši i Marko Poljak po 1 gol.

Karlovački ‘žuti’ su u Kaštelir doputovali oslabljeni, ali da je bilo više koncentracije, mogli su doći do prvih proljetnih bodova. Nakon početnih 4:2 za domaće, napravili su seriju 6:0 i sredinom prvog dijela preokrenuli na 8:4. Četiri pogotka prednosti imali su i kod 9:5, ali onda su pali pa je domaćin u završnici prvog dijela preokrenuo na 14:13 i otišao na odmor s +1 (15:14). Serijom 4:1 otvorio je 28. april drugo poluvrijeme i dignuo prednost na 19:15, ali Karlovčani se nisu predavali i u 48. minuti poravnali su na 21:21. Kod 22:21 za domaće nekoliko diskutabilnih odluka sudaca na mlin Kaštelirana narušilo je koncentraciju Prezeljeve momčadi pa je domaćin povećao vodstvo na 24:21. Tada je trener Prezelj, vidjevši da susret ide na stranu domaćina, priliku dao igračima s klupe pa je 28. april na koncu došao do pobjede od šest pogodaka viška.

Luka Kordić je bio prvi strijelac Dubovca-Gaze sa 7 pogodaka, Boljkovac je dao 6, Blašković i Mandić po 4, Matija Belavić i Marić po 2, a Rozgaj 1 gol.

Momčad Karlovca II u ovom je kolu bila slobodna. U sljedećem kolu slobodni su i Dubovac-Gaza i Ogulin, a Karlovac II dočekuje pulsku Verudu.