27C° Ogulin

27C° Ozalj

27C° Slunj

Ogulinci odnijeli nova dva boda iz Karlovca; je li momčad Dubovca-Gaze grubo oštećena?

Svi gledatelji u dvorani vidjeli su da je kod rezultata 9:8 za domaće Zlatko Gvozdanović zabio pogodak, no na semaforu je tada, umjesto 10:8, zasvijetlilo 9:9.

KARLOVAC – U županijskom dvoboju 12. kola Druge hrvatske lige Zapad, odigranom večeras u dvorani Osnovne škole Grabrik, rukometaši Ogulina su, prema službenom zapisniku, pobijedili momčad Dubovca-Gaze rezultatom 26:25.

Zašto smo napisali ‘prema službenom zapisniku’? Pa zato što su gledatelji na tribinama, kao i vaš novinar, uvjereni da su domaći postigli 26, a gosti 25 pogodaka! Naime, igrala se 21. minuta prvog poluvremena, a na semaforu je stajao rezultat 9:8 za ‘žute’. Zlatko Gvozdanović zabio je gol za domaće, ali na semaforu je, na iznenađenje svih, umjesto 10:8, zasvijetlilo 9:9. Gledatelji su počeli dovikivali sucima i zapisničkom stolu da na semaforu stoji krvi rezultat, međutim oni se na to nisu obazirali. I iz domaćeg tabora su u stanci između poluvremena pokušali uvjeriti službene osobe da rezultat na semaforu nije točan, no suci Kereta iz Zagreba i Nogić iz Petrinje, kao i nadzornik Miodrag Peković iz Varaždina, i dalje su tvrdili da je rezultat ispravan. Uglavnom, Ogulin je na koncu, prema rezulatu na semaforu i u zapisniku, slavio 26:25, no svi koji smo pratili susret uvjereni smo da su na parketu zapravo rezultatom 26:25 pobijedili Karlovčani. Kako se domaća momčad nakon utakmice nije službeno žalila, već samo usmeno izrazila negodovanje prema službenim osobama, pretpostavljamo da će susret biti registriran prema rezultatu iz zapisnika, odnosno pobjedom Ogulinaca.

Zanimljiv je pogled i na zapisnik nakon utakmice. U njemu je pogodak u 21. minuti doista pripisan Gvozdanoviću, no kod rezultata 8:6 za Ogulin upisan je pogodak Marka Poljaka za 9:6. A rezultat 9:6 za goste nije stajao na semaforu niti u jednom trenutku za vrijeme utakmice.

Luka Turković s tri uzastopna pogotka u završnici ‘povukao’ Ogulince prema pobjedi

A sama utakmica bila je vrlo tvrda, pomalo i gruba, s puno isključenja i grešaka s obje strane. Ogulin je na kraju zasluženo odnio bodove, ponajviše zahvaljujući Luki Turkoviću, koji je preuzeo odgovornost na sebe u odlučujućim trenucima i ‘povukao’ svoju ekipu prema pobjedi. Suci Kereta i Nogić nisu se baš proslavili svojim odlukama, griješili su na štetu obje ekipe i vrlo često izazivali negodovanja i kod igrača i kod gledatelja.

Ogulin je bolje ušao u susret i u 10. minuti poveo 8:4. Međutim, u sljedećih desetak minuta zaradio je tri isključenja, pa su ‘žuti’ serijom 5:0 preokrenuli na 9:8. U 21. minuti dogodila se ta sporna situacija koju smo opisali u uvodu, kada je nakon pogotka Gvozdanovića, umjesto 10:8, na semaforu upisano 9:9, pa je, umjesto 11:10 za Dubovac-Gazu, na poluvremenu bilo 11:10 za Ogulince.

Početkom nastavka domaći su preokrenuli na 14:12 i držali jedan do dva pogotka prednosti do 16:16. U 44. minuti golom Puškarića Ogulinci dolaze do prednosti 18:17 i od tog trenutka igra se pogodak za pogotkom. Kod 22:22 ‘žuti’ ne koriste napad za vodstvo pa u 56. minuti Turković zabija za novu prednost Ogulina (23:22) i iznuđuje isključenje Gvozdanovića. Kordić u istoj minuti poravnava, ali u sljedećoj Turković iz sedmerca donosi svojoj momčadi novu prednost (24:23). Blašković zabija za novo izjednačenje, a Turković u 57. minuti svojim trećim uzastopnim golom još jednom Ogulince vraća u vodstvo (25:24). Kučinić na drugoj strani zaustavlja pokušaj domaćih i onda je zaiskrilo među igračima na parketu. Došlo je do koškanja i naguravanja, a suci su, nakon što se situacija smirila, iz igre isključili domaće Gvozdanovića i Mandića te gostujuće Andriju Poljaka i Orlea. U igri četiri na četiri Ogulinci preko Matijašića u 59. minuti dolaze do 26:24, a domaći brzim pogotkom Blaškovića na uzlasku u posljednju minutu smanjuju. Dvadeset i tri sekunde prije kraja Benčan neoprezno zarađuje isključenje pa Ogulinci s igračem više uspijevaju sačuvati loptu do kraja i doći do pobjede.

Zlatko Gvozdanović je s 13 pogodaka bio prvo ime domaćih, Blašković je dao 5, Luketić i Benčan po 2, a Kordić, Matija Belavić i Marić po 1 gol, a kod gostiju David Stipetić je zabio 9, Turković 6, Marko Poljak 4, Puškarić 3, Andrija Poljak 2, a Orle i Matijašić po 1 gol.

U nedjelju od 18 sati Karlovac II u Sportskoj dvorani dočekuje momčad 28. aprila.