4C° Duga Resa

2C° Ogulin

4C° Ozalj

3C° Slunj

Ogulinci slavili u Crikvenici, Karlovac II upisao domaću pobjedu nad Zametom II, Dubovac-Gaza poražena u Rijeci

Drašković i Turković s po 7 pogodaka vodili su Ogulince do pobjede nad Selcem, a Balen i Kordić s po 9 golova bili su najefikasniji u karlovačkim momčadima.

Rukometaši Ogulina i Karlovca II pobjedama su otvorili proljetni dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad, dok je momčad Dubovca-Gaze minimalno poražena u Rijeci.

Ogulinci su u Crikvenici opravdali status favorita i nadigrali domaću momčad Selca rezultatom 32:25. U završnici prvog dijela uspjeli su se malo osjetnije rezultatski odvojiti i otići na odmor s vodstvom 14:10, a u nastavku su bez većih problema održavali stečenu prednost i došli do očekivana dva boda. Antonio Drašković i Luka Turković s po 7 pogodaka bili su najefikasniji u ogulinskoj momčadi, Kosanović i Mihelić su dali po 5, Brozović, Puškarić i Marko Poljak po 2, a Gašparović i Andrija Poljak po 1 gol.

U ogledu Karlovca II i Zameta II, odigranom danas u Sportskoj dvorani, za razliku od sinoćnjeg premijerligaškog ogleda prvih momčadi, slavili su Karlovčani rezultatom 31:29. Višnjićeva momčad bila je bolja, ali je tehničkim greškama i promašajima u završnici umalo prokockala pobjedu. S 18:15 za domaće otišlo se na odmor, u 44. minuti imali su i +7 (25:18), no Riječani su u posljednjoj minuti došli na pogodak zaostatka. Ipak, Šalković je golom desetak sekundi prije kraja potvrdio pobjedu. Fran Balen s 9 pogodaka bio je prvo ime karlovačke momčadi, Grčić je dao 7, Šalković 5, Magdić i Stipetić po 4, a Benić i Dujmić po 1 gol.

Dubovac-Gaza je u Rijeci izgubila od Trsata rezultatom 24:23. U prvom dijelu momčadi su se smjenjivale u minimalnim vodstvima, a na odmor se otišlo s 11:11. U 42. minuti domaći su otišli na +4 (17:13) i držali stečenu prednost do 56. minute, kada su Karlovčani poravnali na 21:21, a potom i pogotkom Plazibata poveli. U pretposljednjoj minuti Kordić je još jednom ‘crno-žutima’ donio minimalnu prednost (23:22), no Riječani su u zadnjoj poravnali, a onda desetak sekundi prije kraja i zabili za pobjedu. Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Luka Kordić s 9 pogodaka, Matija Belavić je dao 4, Luketić, Plazibat, Milovac i Delač po 2, a Marić i Boka po 1 gol.

Nakon 10. kola Ogulin je ostao drugoplasiran sa 16 bodova, dva manje od vodeće pulske Arene, Karlovac II se popeo na 3. poziciju s 13, a Dubovac-Gaza pala na četvrtu s bodom manje. U sljedećem kolu Ogulinci dočekuju Trsat, Karlovac II gostuje kod vodeće Arene, a Dubovac-Gaza je domaćin Zametu II.