5C° Ogulin

5C° Ozalj

6C° Slunj

Ogulinci u derbiju kola bolji od Dubovca-Gaze, Karlovac II poražen u Bujama

U derbiju u Ogulinu najefikasniji u svojim momčadima bili su Luka Turković i Ivan Plazibat s po 9 pogodaka.

U derbiju 13. kola Druge hrvatske lige Zapad, odigranom večeras u Gradskoj sportskoj dvorani u Ogulinu, rukometaši Ogulina pobijedili su momčad Dubovca-Gaze rezultatom 30:27, a Karlovac II je poražen na gostovanju u Bujama.

U vrlo uzbudljivom derbiju Ogulinci su nastavili pobjednički niz. U 23. minuti prvog poluvremena odvojili su se na 10:7 i imali +3 još u dva navrata, Karlovčani su golom Kordića u 27. minuti smanjili na 12:11, a Drašković se pobrinuo da domaći odu na odmor s +2 (13:11). Početkom nastavka Ogulinci su poveli 16:12, a u 39. minuti golom Plazibata Dubovac-Gaza se ponovo primiče (19:18). S tri uzastopna pogotka karlovačka momčad u 48. minuti poravnava na 23:23, no domaći odmah uzvraćaju istom mjerom i odlaze na 26:23. Pogocima Bešenića i Benčana ‘crno-žuti’ se još jednom vraćaju u dvoboj (26:25), ali kod 27:26 Turković i Gašparović ipak potvrđuju pobjedu domaćih. U ogulinskom sastavu najefikasniji je bio Luka Turković s 9 pogodaka, Drašković je dao 7, Kosanović 6, Gašparović 4, Andrija Poljak 2, a Mihelić i Marko Poljak po 1 gol. Kod Karlovčana strijelce je predvodio Ivan Plazibat s 9 pogodaka, Kordić je dao 6, Luketić 5, Marić i Benčan po 2, a Matija Belavić, Vučić i Bešenić po 1 gol.

Mlada momčad Karlovca II poražena je u Bujama od domaće momčadi Buja 53 rezultatom 27:20. Višnićevi su igrači jako loše ušli u utakmicu i odigrali slabih 15-16 minuta, u kojima je domaćin napravio prednost 10:3. U nastavku susreta zaigrali su bolje i do odmora smanjili na 13:9. Početkom drugog dijela zabili su za 13:10, sredinom nastavka dvaput bili na -4, no pobjedu domaćina nisu niti jednog trenutka ozbiljnije uspjeli ugroziti. David Stipetić s 5 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkoj ekipi, Benić i Jure Stipetić su dali po 4, Raužan 3, Šalković 2, a Dujmić i Opat po 1 gol.

Nakon 13. kola Ogulinci su ostali drugoplasirani s 22 boda, jednim manje od vodeće pulske Arene, Dubovac-Gaza trećeplasirana sa 16, a Karlovac II četvrtoplasiran sa 14 bodova. U sljedećem kolu Karlovac II dočekuje Ogulin, a Dubovac-Gaza je domaćin Verudi.

ODBOJKA

‘Kelteksice’ ispisale povijest: Ponovo nadigrale vukovarsku Ennu i po prvi puta ušle u polufinale Kupa Snježane Ušić!